Header Reklam

İki İtalyan Projesinde Wärtsilä Yüksek Verimli Kombine Isı ve Güç Çözümleri Tercih Edildi

27 Ağustos 2020

Wärtsilä teknoloji grubu, İtalya'daki iki yeni proje için Wärtsilä 31SG gaz yakıtlı motoru temel alan yüksek verimli kombine ısı ve güç (CHP) enerji santrali çözümünü tedarik edecek. Sözleşme, Wärtsilä ile küresel çelik işleme endüstrisinin önde gelen oyuncularından Marcegaglia Group'a elektrik, buhar ve sıcak su sağlamak için tesisleri kullanacak olan, enerji ve hizmetler alanında faaliyet gösteren ENGIE Italia arasında yapıldı. Wärtsilä 31 motoru, olağanüstü verimliliği ve enerji maliyeti tasarrufu sağlama kabiliyeti için seçildi. Motorun dizel versiyonu Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın en verimli 4 zamanlı dizel motoru olarak kabul edildi. Motorun yakıt verimliliği, emisyon seviyeleri daha düşük olduğu için çevresel etkiyi de azaltıyor. Doğal gazla çalışan Wärtsilä 31SG motoru, özellikle temiz yanma özelliğine sahip ve bu da bakım aralıklarını uzatıyor. Ayrıca, CHP tesisleri, CO2 emisyonlarının azaltılmasına katkılarından dolayı İtalyan hükümet politikaları tarafından destekleniyor. Yeni Wärtsilä CHP çözümleri, şu anda gerekli ısıyı sağlayan iki tesisteki kazanların yerini alacak ve ihtiyaç duyulan elektrik artık dağıtım şebekesinden sağlanacak.
ENGIE Italia BtB Direktörü Carlo Perrone; “Bir enerji hizmet sağlayıcısı olarak amacımız her zaman operasyonlarımızın çevresel etkilerini azaltmak ve ister konut, ister ticari veya endüstriyel müşteriler olsun, müşterilerimize enerji maliyeti tasarrufu sağlamaktır. Bu nedenle, toplam verimlilik ve emisyon azaltımı, en yüksek önceliğe sahiptir ve Wärtsilä çözümünün seçilmesindeki temel faktörlerdir. Wärtsilä motorlu bu iki proje, müşterilerimize optimum maliyetle enerji sunmamızı ve iş planımızı optimize ederken aynı zamanda akıllı enerji geçişine olumlu katkıda bulunmamızı sağlayacak" dedi.
Bu iki referans proje, İtalya'da bu motoru kullanan ilk CHP kurulumları olurken, dünya çapındaki uygulamalar için popülerliğin artışını da destekleyecek. Wärtsilä Energy Avrupa Direktörü Pekka Tolonen, “Dünya CO2 emisyonlarını azaltma ihtiyacı ile karşı karşıya kaldığından enerji sistem verimliliği giderek daha önemli hale geliyor. Wärtsilä 31 motoru da önemli bir verimliliğe sahip olduğundan bu süreçte önemli rol oynuyor” dedi.
Kuzey İtalya'daki Ravenna fabrikasında toplam 35,2 MW gücünde üç Wärtsilä 31SG motoru, Lombardia'daki Gazoldo degli Ippoliti fabrikasında, 21,4 MW'lık iki Wärtsilä 31SG motoru çalışacak. Ekipmanın teslimi 2021'in başlarında başlayacak. Tesislerin 2021 yılı sonunda tamamen faaliyete geçmesi bekleniyor.
Wärtsilä, İtalya'da güçlü bir varlığa sahip ve bu yeni kurulumlar, İtalya'daki Wärtsilä motorları tarafından sağlanan toplam kapasiteyi 1,5 GW'ın üzerine çıkaracak.