Header Reklam
Header Reklam

IIR, Küresel Soğuk Zincir Sürdürülebilirlik Zirvesi Başlıyor

26 Mart 2022
IIR, Küresel Soğuk Zincir Sürdürülebilirlik Zirvesi Başlıyor

Dünyanın dört bir yanından uzmanlar, daha sürdürülebilir gıda ve ilaç tedarikine yönelik yeni yaklaşımları özetlemek için önümüzdeki ay üç günlük çevrimiçi 7. IIR Sürdürülebilirlik ve Soğuk Zincir Konferansı ICCC zirvesine katılacaklar.
Uluslararası Soğutma Enstitüsü (IIR), önümüzdeki ay çevrimiçi olarak gerçekleşecek üç günlük Sürdürülebilirlik ve Soğuk Zincir Konferansı için programı belirledi.
Soğutucu akışkan sızıntıları nedeniyle iklim üzerindeki etkisini azaltma çabaları ve soğutma sektöründe yenilenebilir enerji üretimi ve kullanımına etkileri, 11-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek çevrimiçi etkinlikte ele alınacak konular arasında yer alacak.
Üç gün boyunca planlanan yaklaşık 50 sunumda, soğuk zincirin çevresel etkisini engellemeye yönelik bir dizi farklı yönü ele alan makaleler ve araştırmalar sunulacak. Bunlar, dünya çapında sürdürülebilir bir soğuk zincir yaratma temasına dayanan atölye çalışmaları ve çeşitli açılış sunumları ile desteklenecek.
Entegre ısıtma ve soğutma işlevlerine ilişkin seçenekleri tartışmak için ağ oluşturma oturumları da olacak.
IIR tarafından yapılan açıklamada; “Çeşitli ve bilgilendirici sunumlar, çalıştaylar ve kahve oturumlarından oluşan bir seçki ile delegeler, soğuk zincir inovasyonunu, soğutma teknolojisi ve tasarımındaki gelişmeleri keşfetme ve sürdürülebilir bir soğuk zincir oluşturmak için neler yapıldığını inceleme konusunda eşsiz bir fırsat elde edecekler. BM'nin temel sürdürülebilir kalkınma hedefleri de ele alınacak” ifadeleri yer alıyor.
Çevrimiçi bir etkinlik olacak konferansta sunulan tüm sunumlara delegeler, 2022'nin geri kalanında da erişmesini sağlanacak. 
Zirve konuşmacıları
BM Çevre Programı'nın (UNEP) OzonAction Girişimi Başkanı James Curlin, etkinliği daha sürdürülebilir bir tedarik zinciri sağlamak için küresel işbirliğinin rolü üzerine bir tartışma ile açmak üzere Defra ve Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Departmanı temsilcileri ile birlikte olacak. 
Diğer oturumlarda, daha sürdürülebilir ve uygun maliyetli soğutucu akışkanların kullanımı ve rolü hakkında bir dizi bildiri sunulacak. Bunlar, amonyak ve daha düşük yanıcılığa sahip A2L soğutucu akışkanının farklı kullanımları hakkında tartışmaları içerecek. Ayrıca ultra düşük sıcaklıklı soğutma için özel olarak geliştirilmiş soğutucu akışkanlara da odaklanılacak.
Etkinlik, gıda tedariği ele almasının yanı sıra, farmasötik soğuk zincir ve aşıların etkili bir şekilde piyasaya sürülmesini sağlamanın zorluklarına da özel olarak odaklanacak.
7. IIR Sürdürülebilirlik ve Soğuk Zincir Konferansı ICCC Programı için:
https://ior.org.uk/events/ICCC2022/iccc2022-programme