Slider Altına

Hyundai E&C, Sıfır Enerji Binaları İçin Bir Proje Sundu

05 Nisan 2017 Dergi:

Hyundai E&C, sıfır enerji binalarının yapımında temel bir çözüm olarak düşünülen BEMS'in (bina enerji yönetim sistemi) geliştirilmesinde lider bir oyuncu olarak konumunu bir kez daha kanıtladı. Gyeonggi-do Yongin-si'deki Mabuk-dong'da bulunan Green Smart Yenilik Merkezi'nde uygulanan "Akıllı BEMS" uygulamasıyla, Kore Enerji Ajansı'ndan verilen en üst düzeydeki BEMS sertifikasını aldı. Hyundai E&C'nin Akıllı BEMS uygulaması, Hyundai AutoEver’in de katkılarıyla ortaklaşa geliştirildi.

Yeni uygulanan Akıllı BEMS uygulamasında, bina enerji tüketimi ve üretim hedeflerinin yönetiminde, AI tabanlı entegre kontrol ve MEG* (mikro enerji şebekesi)'nın optimize edilmiş işletiminde, enerji öngörüsü ve kontrolü konusunda birinci sınıf teknolojiler kullanılmıştır.

Kore'nin en büyük inşaat şirketi, 2016’da, ülkenin Kara, Altyapı ve Taşımacılık Bakanlığı’nın sıfır enerjili ilk yüksek bina projesi olan Hillstate Gölü Songdo I'in tasarımında Akıllı BEMS'i uyguladı. İnşaat kuruluşları halihazırda yeni teknolojiyi geniş bir proje yelpazesinde kullanmayı planlıyor.

*Mikro Enerji Şebekesi (Micro Energy Grid - MEG) enerji depolama sistemleri (ESS) ve yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimini de kapsayan, küçük ölçekli bina enerji şebekesi sistemidir.Video İçerik

Performansa Dayalı Deprem Tasarımı Yaklaşımı

Sempozyum