Header Reklam

Honeywell, Türkiye Ofisinin 25. Yılında İzmir İş Dünyası ile Bir Araya Geldi

08 Mayıs 2017 Dergi: Mayıs-2017

Honeywell, Türkiye ofisinin açılışının 25. yılında İzmir iş dünyası ile İzmir Mövenpick Otel’de 20 Nisan’da gerçekleştirilen kokteylde bir araya geldi. Honeywell Türkiye – Çevre ve Enerji Çözümleri Genel Müdürü Sunay Gençer, Çevre ve Enerji Çözümleri Bayi Kanalı Ülke Satış Müdürü Çağlar Şakaklı ve Çevre ve Enerji Çözümleri Pazarlama Müdürü Seçil İskender’in birer konuşma yaptığı toplantıda ağa bağlı cihazların ve yazılımların geleceğin iş dünyasını nasıl şekillendireceğinin yanı sıra, önümüzdeki Eylül ayı itibarıyla lansmanı yapılacak olan Lyric Platformu ve Akıllı Daire ünitesi de katılımcılarla paylaşıldı. Toplantıda kentlerin giderek daha da büyüdüğü ve kalabalıklaştığı günümüz dünyasında binaların maksimum verimlilikle kullanılabilmesinin kritik önem taşıdığı vurgulandı. Honeywell’in Bağlantılı Bina Çözümlerinin yazılım platformları ve bulut (SaaS) uygulamalarını, kurulum, yönetim ve bakım kolaylığını, bulut bağlantılı uzaktan erişim ve önleyici bakımı, kapsamlı veri analizi ile katma değerli hizmetleri kapsadığı belirtilen toplantıda akıllı binalarda yatırımın geri dönüşünün çok daha hızlı olduğuna dikkat çekilerek “Akıllı binaların ilk yatırım maliyetleri geleneksel binalara göre göreceli olarak daha maliyetli olsa da, akıllı binaların yaşam süresi maliyetleri çok daha düşük ve yatırımın geri dönüşü çok daha hızlı oluyor. Farklı sistemlerin ve farklı tedarikçilere ait cihazların Bina Yönetim Sistemleri ile bulut üzerinden entegrasyonu güvenlik, konfor ve operasyonel faydayı artırıyor, verimliliği yükseltiyor. Honeywell çözümleri; binaların işletme maliyetlerinin düşürülmesine, verilerin anlamlı analizi ile bina gelirlerinin artırılmasına ve ölçülebilen süreçlerle yatırımların doğru alanlara yönlendirilmesine olanak sağlıyor” denildi.

Toplantıda Lyric Platformu hakkında da şu açıklamalar yapıldı: “Telaşla gündelik hayata yetişmeye çalışan modern şehir insanının programına uymasının ne kadar zor olduğunun farkında olan Honeywell, konfor ve güvenliğin kontrolünü kullanıcıların parmaklarının ucuna getiren Lyric Platformunu geliştirdi. Akıllı telefon ya da cihazlarla uzaktan erişim sağlanabilen ve coğrafi sınırlama (geo-fencing) teknolojisi ile maksimum kontrol sunan Lyric Platformu, Bağlantılı Ev kontrol teknolojilerini bir sonraki adıma taşıyor. Su kaçak dedektörü ve C1 kamera ile entegre olabilen Lyric T6 termostat, istenirse Apple Home Kit ve Amazon Echo ile entegre çalışabiliyor”

Konfor ve tasarrufu evlere getiren Akıllı Daire Ünitesi hakkında ise “Lyric T6 termostat ile entegre çalışan Honeywell Akıllı Daire ünitesi evde, işte ya da yoldayken kullanıcıların evlerinin sıcaklığını kolayca kontrol etmelerini sağlayarak sıradan daire ünitelerini daha verimli ve daha konforlu hale getiriyor. Akıllı cihazlar aracılığıyla istenilen zamanda istenilen yerden kontrol edilebilen sistemin anlık sıcaklık ayarlarında değişiklik yapmak ya da zaman programı oluşturmak mümkün hale geliyor. TPI algoritması kullanan sistemle kullanıcılar ideal sıcaklığa çok daha az enerji harcayarak ulaşabiliyorlar” ifadeleri kullanıldı.