Header Reklam

Honeywell, Elster'i Satın Aldı

05 Ocak 2016 Dergi: Ocak-2016

Honeywell, gaz ısıtma, kontrol, ölçüm ve teknolojileri konusunda küresel bir lider olan Elster markasının satın almasını gerçekleştirdi.

“Elster markası Honeywell portföyüne harika teknolojiler, güçlü ve saygın bir marka, enerji verimliliği konusunda know-how ve kapsamlı bir küresel organizasyon katacaktır” diyen Honeywell Başkanı ve CEO Dave Cote sözlerini şöyle tamamladı:  “Elster'i işletme modelimizin ve temel süreç girişimlerimizin yayılımı için büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Honeywell İşletim Sistemi (HOS), Elster'in tüm faaliyetlerinin büyümesini ve kârlılığını artıracak yeni sinerjilerin oluşturulmasında önemli bir faktör olacaktır. Bu satın almanın Honeywell ’den beklentilerle uyumlu bir şekilde hissedarlarımız için ileride güçlü bir geri dönüş sağlamasını öngörüyoruz”

Honeywell Çevre ve Enerji Çözümleri (E&ES) Bölümü Başkanı Tim Darkes ise; “Elster çalışanlarına Honeywell Çevre ve Enerji Çözümleri Bölümü’ne hoşgeldiniz demekten mutluluk duyuyorum. Bu satın alma Honeywell’in enerji, konut ve bina kontrol konusundaki ürün ve çözümlerini daha da güçlendirecek olağanüstü çalışanları, teknolojileri ve tüm dünyaya yayılmış yeni müşterileri aramıza katıyor. Elster’in akıllı sayaçlar konusundaki pozisyonu bizim akıllı evler ve binalar konusundaki çözümlerimize güçlü bir katkı veriyor. Ayrıca yanma kontrolü konusunda sahip olduğumuz zengin ürün çeşitliliği Honeywell’i endüstriyel yanma kontrol ekipmanları ve sistemleri konusunda da lider bir üretici konumuna gaetiriyor. Ortak hedefimiz, müşterilerimiz için yenilikçi ürünler geliştirmeye devam ederken, dünya çapındaki organizasyonumuzu ve geniş ürün yelpazemizi daha da kuvettlendirerek büyümeyi sürdürmektir.”

Elster’in gaz ısıtma ve gaz, su ve elektrik sayaçları bölümü Honeywell ’in Otomasyon ve Kontrol Çözümleri (ACS) bölümünün bir parçası olan Çevre ve Enerji Çözümleri (E&ES) ile entegre olacak. Elster’in arama, çıkartma ve iletme konusundaki gaz uygulamaları birimi ise Honeywell Performans Materyalleri ve Teknolojileri Bölümü kapsamındaki Honeywell Proses Çözümlerine katılacak.