Header Reklam

Hisense Doğu Avrupa Tasarım Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

03 Şubat 2021 Dergi: Şubat-2021

15 Eylül 2020 tarihinde başlayan ve 30’dan fazla katılımcının çok değerli projeleri ile gerçekleşen Hisense Doğu Avrupa Tasarım Yarışması 4 Aralık 2020’de online olarak düzenlenen ödül töreni ile son buldu. 

Hisense olarak çözümlenmiş ve halihazırda çalışmakta olan tasarımların farklı ülkelerdeki Hisense uzmanları tarafından değerlendirilmesi neticesinde birinciliği Proje İstanbul firması Turhan Karakaya’nın Burç İstanbul Projesi aldı. İkinciliği ise DWG Mühendislik Göktuğ Şimşek ve Taş Mühendislik Volkan Özyurt ‘un tasarımları paylaştı. 

Üçüncülük ödülleri Sırbistan ve Türkiye arasında dağıtıldı. Kur Mühendislik Özden Hız, Tümaş Müşavirlik Burcu Doğan, GG Mühendislik Güniz Gacaner Ermin’in projeleri üçüncülük ödüllerini alırken, “Best Integrated HVAC Solution” ödülü Merkezi Isıtma Sistemleri Mühendislik’ten Mehmet Bilgin’in oldu. 

Endüstride yeni ürünlerin ve yeni teknolojilerin uygulanmasını teşvik etmek, enerji tasarrufu ve CO2 emisyon azaltma hedeflerine ulaşmayı desteklemek amacıyla düzenlenen Hisense Doğu Avrupa Tasarım Yarışması ödül töreninde Güniz Gacaner Ermin’in yapmış olduğu konuşmayla yaşadığımız pandemi koşullarında mekanik tesisat sistemlerini tasarlayan ekiplerin bilgi ve birikimlerinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha vurgulanmış oldu. 

Hisense Doğu Avrupa Tasarım Yarışmasının iki senedir düzenlenmekte olduğunu belirten Hisense Pazarlama Müdürü Nilay Doğan bu sene Doğu Avrupa olarak düzenledikleri tasarım yarışmasında istedikleri etkiye ulaştıklarını belirtirken, tasarım yarışmasının sektörün gelişimine büyük katkıda bulunacağını ve önümüzdeki yıllarda da devam edeceklerini bildirdi.