Header Reklam

Hilti, Bölgesel Üssü Türkiye’deki Yatırımlarını Artırıyor

15 Kasım 2017 Dergi: Kasım-2017
Hilti, Bölgesel Üssü Türkiye’deki Yatırımlarını Artırıyor

Hilti, Türkiye’deki 20. Yılını kutluyor. Hilti Türkiye’nin 20. yılı kapsamında Hilti Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Sebastian Barth ve Hilti Türkiye ve Orta Asya Pazarlama Direktörü Talat Özkan, markanın gündemindeki yenilikler ve hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hilti’nin yaklaşık 10 bin ürünü ile global inşaat endüstrisine ileri teknoloji inovatif çözümler sunduğunu ifade eden Hilti Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Sebastian Barth, şu bilgileri aktardı: “Hilti olarak kalite, güvenlik, inovasyon ve müşterilerimizin çözüm ortağı olmak bizim olmazsa olmazlarımızı oluşturuyor. Ar-Ge’ye çok fazla yatırım yapıyor, yatırımlarımızı her yıl ortalama yüzde 5 artırıyoruz. 2016 yılında Ar-Ge yatırımlarımızı bir önceki yıla göre yüzde 17 oranında artırdık. 2017’nin ilk 8 ayında ise net karlılığımızın yüzde 60’ını Ar-Ge’ye ayırdık. Bugüne kadar ekstra güvenlik ve kullanıcının daha uzun süre konforlu bir şekilde çalışmasını sağlayan birçok patentli sistem geliştirdik. 120 milyon İsviçre Frangı (yaklaşık 413,45 milyon TL) yatırım tutarıyla Hilti tarihinin en büyük yatırımı olan Hilti İnovasyon Merkezi, şirketimizin inovasyon kabiliyetini ve ilerleme hızını güçlendiriyor.Hilti Türkiye olarak gösterdiğimiz hızlı gelişimle 2011 yılından bu yana; Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Moğolistan, Kırgızistan, Ermenistan, Gürcistan, Tacikistan, Moldova ve Kuzey Irak olmak üzere 10 ülkenin bağlı olduğu bölgesel bir üs konumundayız. Her yıl ortalama yüzde 20 oranında sürdürülebilir büyüme hedefiyle yola çıkıyor ve çoğunlukla da hedefimizin üzerinde bir büyümeyle yılı kapatıyoruz. 20. yılımızı kutladığımız 2017 yılında ve 2018’de yüzde 25 ve üzeri büyüme hedefliyoruz. 2017 yılını Türkiye genelinde 13 mağaza ve 332 çalışanla kapatacağız. Türkiye’deki büyüme hedeflerimiz paralelinde, 2018 yılında mağaza sayımızı 16’ya ve çalışan sayımızı 380’in üzerine çıkarmayı planlıyoruz.”

Bölgesel üs Türkiye’deki yatırımlar artacak

Türkiye’de inşaat sektöründe istikrarlı şekilde gelişme yaşandığını belirten Barth, sektörü değerlendirdiği açıklamalarında şunları ifade etti; “Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) verilerine göre; inşaat sektörü 2017 yılının ilk yarısında yüzde 6,4 büyüdü. 2017 yılında GSYİH büyümesi yüzde 5 olarak tahmin ediliyor ve inşaat sektörünün de buna paralel büyümesi öngörülüyor. Hilti Türkiye olarak inşaat sektöründe yaşanan gelişmeleri ve büyümeyi hem Türkiye ekonomisi ve konut üreticilerine hem de el aletleri sektörüne etkisi açısından değerli buluyoruz. Bizim öngörümüz, önümüzdeki dönemde elektrikli el aletleri pazarının yıllık büyümesinin yaklaşık yüzde 15 olacağı yönünde. Türkiye’nin stratejik konumu, genç ve dinamik nüfusu, inşaat sektörünün lokomotif konumunda olması, büyük çaplı markalı projeler, kentsel dönüşüm ve alt yapı yatırımlarının giderek daha hızlı artıyor olması sonucu inşaat sektörünün gelecek yıllar için de büyük bir potansiyel taşıması nedeniyle Türkiye Hilti için çok değerli bir ülke. Hilti olarak, bölgesel bir üs konumunda olan Türkiye’ye olan yatırımlarımızı artıracağız.”

“Başarımızın arkasında, yüksek teknoloji ile donatılmış inovatif ürün ve hizmetlerimizden aldığı güçle markamızın gerçek birer elçisi olarak büyük bir adanmışlık duygusuyla çalışan ekibimiz var” diyen Barth, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geliştirdiğimiz her stratejide öncelikle çalışanlarımızın mutluluğunu ve onları başarıya götürecek faktörleri dikkate alıyoruz. Hilti Türkiye olarak, geçtiğimiz yıl Great Place to Work Enstitüsü tarafından belirlenen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesinde 4. sırada yer aldık. Mevcut çalışanlarımızı geliştirmek ve bünyemize yeni yetenekler katmak üzere gerçekleştirdiğimiz çalışmaların bir sonucu olarak, Hilti Türkiye’deki yetenekli çalışanların META Bölgesi (Middle East, Turkey and Africa / Ortadoğu, Türkiye ve Afrika) içindeki diğer Hilti organizasyonlarına atamaları yapılıyor. Bu sayede Hilti Türkiye’nin Hilti Global için bir yetenek havuzu haline gelmesini hedefliyoruz.”

2018’de Türk inşaat sektörüne 30 yeni ürün sunacak

Ağırlıklı olarak inşaat sektörüne hizmet veren Hilti’nin ürün gamı hakkında bilgi veren Hilti Türkiye ve Orta Asya Pazarlama Direktörü Talat Özkan;“Ar-Ge’ye büyük yatırım yapan bir marka olarak sürekli patentli sistemler geliştiriyor, ileri teknolojiye sahip inovatif ürünlerimizle Red Dot, iF Product Design gibi tasarım dünyasının en prestijli ödüllerini alıyoruz. Ürünlerimizi tasarlarken insan sağlığı ve güvenliği ile kullanım kolaylığını en üst seviyede tutuyoruz. Hilti olarak iş kazalarını önlemeye büyük katkı sağlayan ürünlerimizi inşaat profesyonellerine en doğru şekilde anlatarak olası iş kazalarını azaltmayı hedefliyoruz” dedi. Hilti Türkiye’nin inşaat el aletleri sektöründe pek çok ürün gamında ilk üç içinde yer aldığını bildiren Talat Özkan, sözlerine şöyle devam etti: “Genel olarak hedefimiz, sektörümüz içinde farklılaşma yoluyla, inovatif ürünlerimiz ve çözüm odaklı yaklaşımımızla öne çıkmak. Türk inşaat sektörüne 2017 yılında 30 yeni ürün sunduk, 2018 yılında da yine 30 ürün lansmanı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Satışlarımızın yaklaşık yüzde 30’unu yeni ürünlerimizden sağlıyoruz.” Deprem, yangın ve renovasyon çözümleriyle de iddialı olduklarını belirten Özkan, bu ürün grupları ile ilgili ayrıntılı bilgiler de aktardı.

Dünya çapında her gün 200 bin müşteri ziyareti

Hilti’nin başarısında etkisi olan en önemli faktörlerden birinin doğrudan satış stratejisi olduğunun altını çizen Özkan: “Dünyadaki Hilti çalışanlarının üçte ikisi, satış organizasyonlarında ve mühendislik alanlarında doğrudan müşteri için çalışıyor. Hilti, geliştirdiği teknoloji ve ürünlerdeki başarısını, dünya çapında her gün gerçekleştirdiği yaklaşık 200 bin müşteri ziyaretine borçlu. Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler onların ihtiyaçlarına göre yeni teknolojiler geliştirmemizi de sağlıyor” dedi.Özkan, Hilti’nin müşteri beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği yeni teknik servisiyle ilgili de bilgi verdi.

2018’e damga vuracak yeni hizmetler

2018 yılında start verilecek yeni hizmetlerle ilgili de bilgi veren Özkan; “İlk etapta İstanbul, Ankara ve İzmir’de hayata geçirilecek “3 gün veya ücretsiz” hizmetimizle, müşterilerimizin arızalanan makinelerini aynı gün içerisinde adreslerinden aldırıp tamirini gerçekleştirdikten sonra kargo süresi ile birlikte üç gün içinde teslim edeceğiz. Bu sürenin üç günü aşması durumunda ise tutarı ne olursa olsun ürünün tüm tamir masraflarını Hilti olarak biz karşılayacağız. Bu hizmetimizle sektörde bir ilke imza atmaya hazırlanıyoruz. 2018’in bir diğer yeniliği ise sadık Hilti müşterilerine özel olarak geliştirdiğimiz VIP hizmetimiz olacak. 20’yi aşkın hizmeti kapsayan projemiz kapsamında VIP müşterilerimize; lansmandan önce ürünleri deneyimleme fırsatı, kendilerine özel saha ve müşteri hizmetleri yetkilisi tanımlanması, ücretsiz servisler ve özel etkinlikler gibi pek çok avantaj sunacağız“ diyerek sözlerini tamamladı.Slider Altına