Header Reklam

Henk Kranenberg, Eurovent Klima ve Soğutma Cihazları Gruplarının Başkanlığına Seçildi

11 Haziran 2020 Dergi: Temmuz-2020
Henk Kranenberg, Eurovent Klima ve Soğutma Cihazları Gruplarının Başkanlığına Seçildi

Eurovent; Ürün Grupları “Klimalar” (PG-AC) ve “Sıvı Soğutucu Paket Üniteler” ile “Isı Pompaları” (PG-LCP-HP) için yeni Başkan ve Başkan Yardımcılarını seçti. Henk Kranenberg (Daikin), her iki ürün grubunun başkanı olarak seçildi. Kranenberg, Klima Grubunda Başkan Vekili Stefano Vit (De’Longhi) ve Soğutucu Grubunda Başkan Vekili Mariano Covolo (MELCOHIT) ile birlikte çalışacak.
PG-AC ve PG-LCP-HP sırasıyla 9 ve 10 Haziran 2020'de, mevzuat ve standardizasyon alanındaki önemli Avrupa ve uluslararası gelişmeler ışığında gelecekteki faaliyetlerin kapsamını ve zaman çizelgesini belirlemeye odaklanarak bir araya geldi. Her iki Ürün Grubu da, Eurovent Başkan Yardımcısı ve Daikin Çevre Araştırma Merkezi Kıdemli Müdürü Henk Kranenberg'i Başkan olarak seçti. 
Ürün Grupları, HVACR sektöründe, klima (206/2012 ve 626/2011) için Eko Tasarım ve Enerji Etiketleme Düzenlemeleri, soğutucular (2016/2281) ve alan ısıtıcıları dahil olmak üzere, önemli AB mevzuatının önemli bölümlerinin gözden geçirilmesine odaklanacak. (811/2013 ve 813/2013 ile F-Gaz Yönetmeliği 517/2014).
Ürün Grupları ayrıca EN14511, EN14825, BAM test yöntemi, VRF test yöntemi, çok değerlikli ısı pompası test yöntemi, EN378 ve IEC EN 60335-2-40 ve yanıcı soğutucu akışkanlar ve döngüsel ekonomi dahil olmak üzere standartlaştırma ve test alanındaki gelişmeleri takip edecek.
Her iki Ürün Grubunun yeni seçilen Başkanı Henk Kranenberg, “Avrupa Yeşil Anlaşması HVACR endüstrisi için büyük önem taşıyor ve sürdürülebilir ısıtma ve soğutmanın ekonominin karbondan arındırılmasında önemli bir rolü var. Yeniden etkinleştirilen Eurovent PG-AC ve PG-LCP-HP, AB'nin iklim tarafsızlığı vizyonunu desteklemek için sağlam Avrupa politikaları ve standartlarının geliştirilmesine eşlik edecek. Tüm endüstri meslektaşlarımızı bu önemli çalışmada bize katılmaya çağırıyorum” dedi.
Bir sonraki toplantılar için 22 Eylül 2020 (PG-AC) ve 23 Eylül (PG-LCP-HP) tarihleri planlanıyor. Eurovent PG-AC veya PG-LCP-HP Gruplarına katılmak isteyen kuruluşlar Eurovent Sekreterliği ile [email protected] adresi aracılığıyla iletişime geçebilir.
 


Etiketler