Header Reklam

Hastanelerin Klima ve Havalandırma Tesisatında Alınacak Pandemi Önlemleri Açıklandı

01 Temmuz 2020
Hastanelerin Klima ve Havalandırma Tesisatında Alınacak Pandemi Önlemleri Açıklandı

TMMOB MMO İklimlendirme Teknik Kurulu'nun, Covid-19 Pandemisi nedeniyle hazırladığı “Hastanelerin Klima ve Havalandırma Tesisatında Alınacak Önlemler” metni, Kurulda yer alan dokuz meslek kuruluşunun başkanlarının katılımıyla 1 Temmuz’da gerçekleştirilen online basın toplantısı ile açıklandı.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanı Yunus Yener toplantının açılış konuşmasında, “TMMOB Makina Mühendisleri Odası bünyesinde iklimlendirme/tesisat ve tesis yönetimi üzerine dokuz meslek kuruluşu ve hekim dostlarımızın katılımıyla oluşturduğumuz İklimlendirme Teknik Kurulu’nun çalışmaları hızla sürüyor. Haziran ayı içinde açıkladığımız AVM’lerde Pandemi Tedbirleri, Otellerde Pandemi Tedbirleri, Karayolu Toplu Taşıma Araçlarında Pandemi Tedbirleri, Okullar ve Kreşlerde Pandemi Tedbirleri metinlerinin ardından bugün Hastanelerin Klima ve Havalandırma Tesisatında Alınacak Önlemler metnini açıklıyoruz. ESSİAD, ISKAV, İSKİD, MMO, MTMD, MÜKAD, TTMD, TRFMA, UTTMD ve hekim dostlarımız Prof. Dr. Ali Osman Karababa, Prof. Dr. Ayşın Zeytinoğlu, Prof. Dr. Candan Çiçek, Prof. Dr. Dilek Yeşim Metin, Doç. Dr. Ebru Ortaç Ersoy, Prof. Dr. Feride Aksu Tanık’ın yer aldığı MMO İklimlendirme Teknik Kurulu çalışmaları binalarda durum tespiti, askeri ve lojistik yapılar, spor tesisleri-yüzme havuzları, fabrika ve endüstriyel tesisler, düğün salonu-restoran-disko ve barlarda pandemi tedbirleri üzerine devam ediyor. Kurulun alt komisyonlarında süren bu çalışmalar tamamlanınca ayrıca paylaşılacak. COVID-19 pandemisinin dünya ve ülkemizi uzun bir süre etkileyeceği gerçeğinden hareketle gündemimize aldığımız bu bir dizi çalışma, ilgili mekanlardaki mevcut eksiklikler ile yanlış bilgi ve uygulamaların giderilerek sağlıklı, güvenli ortamlar oluşturulmasına yöneliktir. Hastanelerin Klima ve Havalandırma Tesisatlarında Alınacak Önlemler metninin toplum sağlığına katkıda bulunmak üzere tüm ilgililerce eksiksiz olarak uygulanmasını diliyoruz” dedi.

Yener’in ardından Hastaneler Komisyonu Başkanı Tevfik Peker, Hastanelerin Klima ve Havalandırma Tesisatında Alınacak Pandemi Önlemleri metnini paylaştı.
 
Basın toplantısını izlemek için tıklayın Slider Altına