Header Reklam

Halton Group, Flamgard Calidair’in Çoğunluk Hisselerinin Sahibi Oldu

12 Nisan 2021 Dergi: Mayıs-2021
Halton Group, Flamgard Calidair’in Çoğunluk Hisselerinin Sahibi Oldu

Temmuz 2019’da yaptığı ilk yüzde 19’luk yatırımın devamı niteliğinde olan bu satın alma ile iç mekan hava şirketi Halton Group, İngiltere merkezli yangın damperi tasarımcısı ve üreticisi Flamgard Calidair’de yüzde 55 sahiplik ile çoğunluk hissedarı oldu.

Halton Group, çok çeşitli sektörler için iç mekan hava çözümlerinde küresel bir teknoloji lideridir ve daha önce Flamgard Calidair’in rakibiydi. Satın almanın ardından, her iki şirket hem deneyim hem de uzmanlığı paylaşacak ve daha uzun vadeli başarıya ulaşmak için en iyi şekilde konumlandırılacak.

Flamgard Calidair CEO’su Lee Bramald ve Genel Müdür Steve Edwards ortak bir açıklamada şunları söyledi: “Bu işbirliği mükemmel bir hamle oldu. Birlikte çalışmak ve çeşitli küresel pazar sektörlerimizi büyütmek için harika bir gelecek bekliyoruz.”

Halton Marine Direktörü Sami Piirainen ise şunları ekledi: “Yıllarca süren değerlendirmelerin ardından, iki şirketin bilgi birikimi ile üretim ve satış ağlarını birleştirerek büyümemize yardımcı olacak büyük sinerjiler elde edebileceğimizi anladık. Pandemi, Halton’un pazar segmentlerinin birçoğunu sekteye uğratmış olsa da, petrokimya, ağır sanayi, nükleer enerji ve yer altı altyapı inşaatı gibi sektörler, zorlu ortamlarda uzmanlığımızı gerektiren projelerde iyi fırsatlar sağlıyor gibi görünüyor. Bu pazarlarda güçlü bir potansiyel ve birlikte konumumuzu güçlendirme fırsatı görüyoruz.”Slider Altına