Header Reklam

Halton Group, ABD'de bir Havalandırma Ekipmanları Üreticisini Satın Aldı

08 Ağustos 2018
Halton Group, ABD'de bir Havalandırma Ekipmanları Üreticisini Satın Aldı

Halton Group, ABD menşeili, Kentucky'de bir aile şirketi olan LCSystems Inc.'in ürün tasarım haklarını, ticari faaliyetleri ile birlikte satın aldı. LCSystems Inc, profesyonel mutfaklar için egzoz havası ekipmanları üretiyor. Bu satın alma ile şirket, profesyonel mutfak alanında uzmanlaşmış Halton'un Gıda Hizmetleri (Foodservice) bölümünün bir parçası olacak. 2017 yılında, Halton dünya çapında yaklaşık 6.000 yerde profesyonel mutfak iç mekan hava çözümleri sundu.

Son yıllarda, Halton, profesyonel mutfak ürünlerini, davlumbaz çözümlerinden çok kapsamlı iklimlendirme sistemlerine kadar genişletmek için sistematik olarak çalışıyor.

Halton Foodservice Direktörü Georges Gaspar, “LCSystems'ın satın alınması, stratejimizi destekliyor. Kapsamlı çözümlerimiz, Kuzey Amerika pazarındaki ilerlememizi hızlandıracak, böylelikle sektördeki lider teknoloji tedarikçisi olarak önemli bir büyüme hedefine ulaşabileceğiz” dedi.

İki şirketin birlikteliğinin kökleri, 1990'larda ASHRAE içinde yapılan çalışmalara dayanıyor. Şirketler, 2004 yılında ETL lisanslı ürünler üretmek için işbirliği başlatmıştı.

Gaspar, “Bu uzun soluklu işbirliğimiz çok verimli oldu ve söz konusu satın almanın bu önemli pazar için yeni, yenilikçi ve müşteri odaklı çözümler yaratmak için dikkat çekici fırsatlar sunacağına inanıyorum” dedi.

LCSystems'in kurucusu Steve Brown; “Halton'u 20 yıldan beri tanıyorum ve ürün inovasyonu, kalite ve müşteri ilişkileri yönetimine yaklaşımımızın benzer olduğunu gördüm. Bu deneyim, LCSystems müşterilerinin, Halton'dan yüksek kaliteli hizmet almaya devam edeceğini gösterdi” dedi.

4 milyon ABD dolarına yakın tutarda gerçekleşen satın alma ile ilgili prosedürler 30 Haziran 2018'de tamamlandı. 2019’da, Halton 30. yıldönümünü ABD pazarında kutlayacak.