Header Reklam
Header Reklam

Halis Abuşka BVN’nin Mali İşler Müdürü Olarak Atandı

12 Nisan 2022 Dergi: Nisan-2022
Halis Abuşka BVN’nin Mali İşler Müdürü Olarak Atandı

BVN, Satış ve Pazarlama departmanından sonra şirket Mali İşler Departmanı yönetici pozisyonuna da atama yaptı. BVN, Mali İşler Yönetimi yapılanmasında Muhasebe, Finansman ve Bütçe birimlerinin koordinasyonu için Türkiye’nin önde gelen sektör lideri firmalarında üst düzey yöneticilik görevleri yürütmüş olan Halis Abuşka’yı Mali İşler Müdürü olarak atadı.

Halis Abuşka özellikle, mali İşler Departmanı ile ilgili yapının reorganize edilmesi, mali İşler departmanı altında Finans, Muhasebe, Bütçe birimleri operasyonları ve ekiplerinin güncel mevzuata uygun teknolojik ve sistemsel gelişmeler ışığı altında sevk ve idare edilmesinden sorumlu olacak.

BVN’nin stratejik hedeflerine ulaşmasında mali sorumluluk merkezi ilkesine uygun olarak, şirket büyüme ve karlılık hedeflerine pozitif katkılar sağlayacak olan Halis Abuşka, BVN’deki bu yeni yapılanmada önemli bir rol üstlenecek.

Halis Abuşka Kimdir?
1977 Tokat Turhal doğumludur. Lisans Eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünde tamamladı. S.M. Mali Müşavir meslek unvanına sahiptir. 2002 yılında profesyonel iş hayatına başladı. Türkiye’nin Çeşitli sektörlerinin önde gelen firmalarında Muhasebe, Dış Ticaret, Finansman, Bütçe, Denetim alanlarında uzun yıllar yöneticilik yaptı. Granit Tekstil’de Mali İşler ve Dış Ticaret Yöneticisi olarak iş hayatına başlayan Abuşka, sırasıyla Mare Dış Ticaret firmasında Dış Ticaret ve Muhasebe Yöneticisi,  Alders Tekstil’de Finans Müdürü, ALD Dış Ticaret’te Bütçe ve Finans Müdürü, Gülaylar Group’ta Finans ve Muhasebe Direktörü olarak çeşitli görevler üstlenen Halis Abuşka, Mali İşler Müdürü olarak BVN Bünyesine katıldı. Abuşka, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.