Header Reklam

Grundfos, Poul Due Jensen'i Yeni CEO Olarak Atadı

28 Ekim 2020

Grundfos Holding Yönetim Kurulu, Grundfos'un yeni CEO'su olarak Grup İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Poul Due Jensen'i atadı. Poul Due Jensen, evet dedi ve hemen göreve başlayacak.
Grundfos Yönetim Kurulu Başkanı Jens Moberg, Grundfos'un CEO'su olmanın Danimarka'daki en heyecan verici işlerden biri olduğunu söylüyor ve ekliyor: “ Bir çok yüksek nitelikli seçeneğin değerlendirildiği kapsamlı bir süreçten sonra, Poul'un doğru seçim olduğu ortaya çıktı. Poul, milenyumun başından beri Grundfos'un paha biçilemez bir parçası ve 2015'ten beri Grup Yönetiminin merkezi bir üyesi oldu. Karar için önemli olan Poul'un küresel deneyimi, icraatlarının güçlü sonuçları, liderlik nitelikleri ve değerleri olmuştur. Jens Moberg, Poul'un CEO pozisyonunu üstlenmek istemesinden memnunuz ve bunu, son yıllarda elde edilen harika sonuçların üzerine yenilerini inşa etmek ve bu sonuçlara hız vermek için bir fırsat olarak görüyoruz.”
Grundfos mükemmel durumda
Poul Due Jensen; “Grundfos mükemmel durumda. İyi tanımlanmış ve iddialı bir stratejimiz var ve her şeyden önce güçlü bir yönetimimiz ve her gün elinden gelenin en iyisini yapmaya odaklanmış harika çalışanlarımız var. COVID-19 Pandemisinden etkilenen zorlu bir küresel ekonomide, kısa vadede önümüzde büyük görevlerimiz var, ancak aynı zamanda ileriye bakmalıyız. Önceki yılların güçlü ekonomik sonuçları bize salgının süreci ve sonrası için iddialı bir strateji ve en iyi başlangıç noktasını veriyor. Yeni ve müşteri odaklı bir yapıya odaklanmamızı güçlendirmemizi ve inovasyona, dijital yetkinliklere daha fazla odaklanmamızı hedefliyorum. Grundfos'u geliştirme konusunda tutkuluyum, böylece dünyanın her yerinden yetenekler için çekici bir iş yeri olmaya devam ediyoruz” diyor.
Poul Due Jensen, Grundfos'un su ve pompa çözümlerinde küresel liderlik konumunu daha da geliştirmenin yanı sıra dünyanın su ve iklim sorunlarını çözmeye ve dünya çapındaki ortaklarıyla birlikte insanların yaşamlarını iyileştirmeye katkıda bulunmayı heyecan verici bir hedef olarak görüyor.