Header Reklam

Grundfos Organizasyonel Değişikliklerini Açıkladı

28 Eylül 2020

Grundfos, daha yalın ve daha hızlı bir yapı için yeniden organizasyon süreci içine girdi. İnovasyon ve dijital yeteneklere önemli yatırımlar yaparak, değişen müşteri ihtiyaçlarındaki eğilimlere en iyi biçimde yanıt vermek üzere yakın zamanda küresel dönüşümlerindeki bir sonraki adımı açıkladı.
Şirket; satış, pazarlama, teknoloji ve operasyon fonksiyonlarını dört farklı müşteri segmentine hizmet verecek şekilde organize ediyor: Ticari Bina Hizmetleri, Evsel Bina Hizmetleri, Endüstriyel Hizmetler ve Kamusal Su Hizmetleri. Bu yapı ile tüm değer zinciri ile Grundfos, müşterilerin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamaya daha iyi odaklanacak, daha fazla müşteri odaklı bir yapı oluşturacak.
COVID-19 salgını 2020'nin ilk yarısında küresel olarak pazarlar üzerinde önemli bir etkiye sahip olsa da, Grundfos bu değişikliklere güçlü bir pozisyonla yanıt verebildiğini vurguluyor.
Holding Yönetim Kurulu Başkanı Jens Moberg, “Güçlü performansımız, bu değişiklikleri güçlü bir konumda yapmamızı sağlıyor. Stratejimizi eyleme geçirmek için gereken değişiklikleri yapmanın şimdi tam zamanı" diyor.
Bu dönüşüm, Grundfos’un dünya çapında yaklaşık 600 çalışanın azalmasıyla sonuçlanacak. Holding Yönetim Kurulu Başkanı Jens Moberg, sözlerine şunları ekliyor: “Bazı meslektaşlarımızın bu önemli zamanda bizden ayrıldığını görmek çok üzücü olacak ve herkese emeklerinden ve sadakatlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Grundfos'la geçirdikleri süre boyunca bize ve müşterilerimize değer verdikleri için onlara gereken özeni göstereceğiz. Bugün Grundfos çalışanları olarak, Poul Due Jensen ailesinin sağlam temeller üzerine inşa ettiği, birlikte geliştirdiğimiz şirketten gurur duyuyorum. İşletmenin 1945'te yeniden doğmasından bu yana, başarımızı pekiştirmek için birçok kez değişim yaşadık. Bu hamlemiz de diğerlerinden farklı değil, stratejimizi proaktif olarak eyleme geçirmek ve amacımızı daha iyi yerine getirmek için bu önemli hamleleri yapıyoruz."