Header Reklam

Grundfos iSOLUTIONS, Endüstriyel Soğutmada %70 Enerji Tasarrufu Sağladı

12 Haziran 2022 Dergi: Temmuz-2022
Grundfos iSOLUTIONS, Endüstriyel Soğutmada %70 Enerji Tasarrufu Sağladı

Macaristan'daki Grundfos üretim tesisinde, endüstriyel bir soğutma uygulaması için entegre ve akıllı bir pompa çözümüne ihtiyaç duyulduğunda, bunun tek bir yanıtı; Grundfos iSOLUTIONS oldu. Uygulama sonucu, değişken hızlı çalıştırma olmaksızın geleneksel sabit hızlı kuruluma kıyasla enerji tüketiminin %70 oranında düştüğü görüldü.
Mevcut Sistem: 4x Sabit hızlı pompalar, IE2 motorlar ve valf çalışmasının düzenlenmesi özellik ve komponentlerine sahipti.
Yeni Sistem ise NBE pompa serisi, RPI+T, Grundfos iSOLUTIONS Monitör, Grundfos MPC-E kontrol paneli, Sıcaklık sensörleri, Sabit sıcaklık fonksiyonu ile donatıldı.
Yenilikçi sisteme hazır ürünler ve yerleşik işlevsellik ile birlikte endüstriyel soğutma teknolojilerindeki Grundfos uzmanlığı, Macaristan'daki Grundfos tesisi için yeni bir güvenilirlik ve sistem verimliliği düzeyi sağladı. Soğutma sistemlerini optimize etmeye yönelik akıllı algoritmalarla bazı dikkate değer sonuçlar elde edildi.
Kolay İşletim: Grundfos pompaları, akıllı ankastre kontrolleriyle birlikte, mevcut soğutma kulesi pompa sistemini önemli ölçüde iyileştirdi, dengesizlikten optimize edilmiş ve güvenilir operasyonlara geçildi.
Tam Kontrol: Grundfos pompaları, akıllı ankastre kontrolleriyle birlikte mevcut soğutma kulesi pompa sistemini önemli ölçüde iyileştirdi. Grundfos iSOLUTIONS ile sistem artık maksimum tasarruf ve iyileştirilmiş çalışma süresi sağlayan değişken bir debiye sahip.
Azami Güvenirlik: Soğutma kulesi çalışması, herhangi bir endüstride maksimum güvenilirlik gerektiren önemli bir faktördür. Sistem entegrasyonuna hazır ürünlerle, performansı ve güvenilirliği orijinal özelliklerin ötesine taşımak için sistem tasarımı revize edildi.


Etiketler


Slider Altına