Header Reklam

GF Hakan Plastik: “Suyun sonu var”

22 Mart 2021 Dergi: Nisan-2021
GF Hakan Plastik: “Suyun sonu var”

GF Hakan Plastik, 22 Mart Dünya Su Günü’nde “Suyun Sonu Var” diyor.

22 Mart Dünya Su Günü’nün 2021 yılı teması, “Suyun Değeri”. GF Hakan Plastik, suyun değerini vurgulamak üzere bu yıl farklı bir çalışmaya imza atıyor. Hazırladığı kampanya ile su kıtlığının ülkemiz üzerindeki etkileri ve bu konuda yapılabilecekler konusunda farkındalığı artırmayı hedefliyor.

gfhp-suyun-sonu-var-1GF Hakan Plastik, Engage İstanbul -A Member of Havas-’ın hazırladığı kampanyası ile aslında su fakiri olma yolunda ilerleyen ülkemizde suyun önemine dikkat çekiyor. Türkiye nüfusunun 2030 yılında 100 milyona ulaşacağı ve kişi başına düşen su miktarının bin 120 m³’e gerileyeceği öngörülüyor. İklim değişikliğinin yarattığı olumsuz etkilerin artmasıyla kuraklık da Türkiye için önemli bir risk oluşturuyor. 

gfhp-suyun-sonu-var-2GF Hakan Plastik kampanyası hem açık havada hem de dijital alanda bu konuya temas ediyor. Öncelikle İstanbul’da çeşitli noktalarda bulunan acil durum panolarında “Kuraklık Halinde Camı Kırın!” uyarısı ile su tasarrufu konusunda yapılabilecekler hakkında bilgiler veriyor. Panolarda yer alan QR kod uygulaması ile www.suyunsonuvar.com mikrositesine yönlendirme yapılıyor. Sitede ise Türkiye’nin su konusunda karşı karşıya kaldığı gerçekler ve yapılabilecekler konusunda bilgilere ulaşılabiliyor.Slider Altına