Header Reklam

GF Hakan Plastik, COVID-19’a Karşı Önlemlerini Açıkladı

21 Nisan 2020 Dergi: Mayıs-2020
GF Hakan Plastik, COVID-19’a Karşı Önlemlerini Açıkladı

GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler, “GF Hakan Plastik olarak, devam eden COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında önceliğimiz çalışanlarımızın, ailelerimizin, müşteri ve paydaşlarımızın sağlığını ve güvenliğini en üst seviyede tutmak ve işlerimizi güvenli bir şekilde sürdürmektir” diyor.

GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler COVID-19 salgını ile mücadele konusunda açıklamalarda bulundu. Koronavirüsün Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilmesiyle birlikte, virüsün etkilerinin sadece sağlık alanıyla sınırlı kalmadığını söyleyen Besler, “Özellikle borsalar dahil tüm finansal piyasalar dünya genelinde negatif yönde etkilendi. Dünya Bankası 2020 yılında küresel büyümede keskin bir düşüş olacağını söylüyor. Ülkemizde, 2018 ve 2019 yıllarında yaşanan finansal dalgalanmalar ve mali zorluklardan sonra 2020 yılının ilk çeyrek döneminde inşaat malzemeleri sanayi faaliyetlerinde 2019 Eylül ayından itibaren dengelenme eğilimi ve talepte iyileşme görülmeye başlamıştı. Ancak Koronavirüs olumsuz etkisini güven ve beklentilerde gösterdi. Muhtemelen, Koronavirüs olumsuz etkilerini önümüzdeki aylarda faaliyetler üzerinde de gösterecektir. İnşaat sektöründe faaliyetler devam etmekle birlikte, inşaat firmaları ve müteahhitler tedbir amaçlı bazı projelerinde işlere geçici olarak ara vermek durumunda kaldılar. Salgın öncesinde bizim de hedef pazar bölümlerimizden biri olan ticari gayrimenkul sektörü ve buna bağlı alt sektörlerde de projelerin durduğunu görüyoruz. Şunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki, salgının ulaştığı boyut inşaat faaliyetlerini de her geçen gün artan oranda olumsuz etkiliyor” dedi.

GF’den tasarruf fonu
Besler, süreç içerisinde hükümetler gibi özel şirketlerin de, insan sağlığını ve güvenliğini en yüksek seviyede tutmak için çeşitli aksiyonlar aldıklarını belirterek şunları söyledi: “Şirketler de kendi içlerinde ekonomik destek paketleri oluşturarak sürece katkı sağlamaya çalışıyor. GF şirketlerinde Yönetim Kurulu, İcra Komitesi, Üst Yönetim ve Genel Müdürlerin hepsi, aylık ücretlerinin belirli kısımlarından feragat ettiler ve bu mebla bir havuzda toplanıyor. Bu tasarruftan elde edilen fon, sosyal güvenlik sistemi gelişmemiş ülkelerdeki şirketlerimize ve çalışanlarına destek olmak amacıyla kullanılacak. GF Hakan Plastik olarak, devam eden COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında önceliğimiz çalışanlarımızın, ailelerimizin, müşteri ve paydaşlarımızın sağlığını ve güvenliğini en üst seviyede tutmak ve işlerimizi güvenli bir şekilde sürdürmektir. Üretimimizi merkez Çerkezköy tesisimizde gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Kağıthane ofisimiz kadrosunda çalışan tüm personelimiz de çalışmalarını evden yürütüyorlar. Sağlam ve geniş satış ağımız, esnek kalmamızı ve müşterilerimizin taleplerini karşılamamızı sağlamak için çalışmalarına evden devam ediyor. Ayrıca, müşteri taleplerini hızlı karşılayabilmek adına, stratejik tedarikçilerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Üretim veya teslimat konularında talepleri aksatmamak adına, sağlık önlemlerini de göz ardı etmeden müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Her geçen gün yeni önlemlerin açıklandığı ülkemizde, Koronavirüs etkisi süresince, GF Hakan Plastik olarak biz de kendi önlemlerimizi sürekli güncel tutuyoruz. Virüs etkisini kaybettiği, iç ve dış pazarlar tekrar açıldığı zaman, sektöre tekrar en güçlü halimizle hizmet verebilmeye devam edebilmek için kendimizi hazır tutuyoruz. Ekonominin toparlanmasıyla birlikte, Yerden Isıtma Sistemleri, Marine grubu ürünlerimiz, halojen içermeyen B-s1; d0 yanmazlık sınıfı belgeli Silenta Extreme ve PP-RCT gibi portföyümüze eklediğimiz yeni ürünlerimizle birlikte, yeni projelerde çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz. Bu zorlu dönemi hep birlikte, en kısa sürede ve sağlık içerisinde atlatmayı diliyoruz.”Slider Altına