Header Reklam
Header Reklam

Geleneksel Boğaziçi Buluşması TTMD İstanbul Temsilciliği Ev Sahipliğinde Gerçekleşti 

11 Eylül 2019 Dergi: Eylül-2019
Geleneksel Boğaziçi Buluşması TTMD İstanbul Temsilciliği Ev Sahipliğinde Gerçekleşti 

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), 2019-2020 etkinlik dönemine İstanbul Boğazı’nda merhaba dedi. TTMD İstanbul Temsilciliği Üye İlişkileri ve Sosyal Organizasyonlar Komisyonu tarafından düzenlenen Geleneksel Boğaziçi Buluşması 6 Eylül 2019 Cuma akşamı yapıldı. Üyelerin Kabataş ve Beylerbeyi sahillerinden alınmasıyla başlayıp, kokteyl ve akşam yemeği ile devam eden gecede TTMD İstanbul İl Temsilcisi Gülmetan Savaş kısa bir konuşma yaparak Geleneksel Buluşmaya katılan herkese ve sektörümüzün değerli temsilcileri Alp Pompa A.Ş., Giacomini Unival A.Ş., İnka Yapı Bağlantı Elemanları A.Ş. ve Norm Teknik A.Ş. firmalarına teşekkürlerini sundu. Gecede bir konuşma yapan TTMD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kemal Gani Bayraktar, ilk olarak Boğaziçi Buluşmasını geleneksel hale getiren İstanbul Temsilciliği’ne ve Üye İlişkileri ve Sosyal Organizasyonlar Komisyonuna teşekkür ettikten sonra şunları söyledi: “İstanbul Temsilciliği toplam üye sayımızın yüzde 45’ini temsil ediyor 2 bini aşkın üyemiz içinde... Bu dönem eğitim seminerleri ve sosyal etkinliklerle birlikte hem yıllık çalıştayımıza hem de uluslararası sempozyumumuza İstanbul Temsilciliğimiz ev sahipliği yapacak. Kasım ayında gerçekleştirilecek yıllık çalıştayımız Commissioning özelinde yapılacaktır. Tüm etkinliklere katkı ve katılımlarınız önemlidir.  Derneğimiz REHVA’nın Yönetiminde yer aldı, bu 27 ülkede 130 bini aşkın meslektaşınızla birlikte çalışabilmeyi ifade eder. Süreçlerinizi geliştirmede TTMD her zaman sizlere yardımcı olmaya hazırdır. Kasım ayında Brüksel’de REHVA’nın bir zirvesi var ve tüm üyelerimize ücretsiz, portalımız aracılığıyla ilettiğimiz duyurudaki link aracılığıyla kayıt yaptırabilirsiniz.” 
TTMD üyelerinden TÜYAK 2019 Sempozyumu hazırlıklarını yürüten Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç’a başarılar dileyerek, REHVA yayınlarına sıfıra yakın enerjili binalar-nZEB konusunda kitap hazırlayan Prof. Dr. Ahmet Arısoy’a ve ülkemizde Solar Decathlon’un gelişimine ve TTMD üyesi Doç. Dr. Murat Çakan yönetiminde Fas’ta yarışmaya katılan genç meslektaşlarımıza öncülük eden Prof. Dr. Nilüfer Eğrican’a teşekkür ederek konuşmasına devam eden TTMD Başkanı, ilk olarak 13. Dönem TTMD İstanbul Temsilciliği görevini yürüten Görkem Kızıltan Ustalı’ya liderliği ve çalışmaları için teşekkür belgesi takdim etti. TTMD Geleneksel Boğaziçi Buluşması’nın gerçekleşmesini sağlamada katkılarını esirgemeyen Alp Pompa A.Ş., Giacomini Unival A.Ş., İnka Yapı Bağlantı Elemanları A.Ş. ve Norm Teknik A.Ş. firmalarına hem birer teşekkür belgesi hem de TEMA aracılığıyla Ege Ormanına adlarına dikilen ağaçların sertifikalarını takdim eden Dr. Bayraktar, Solar Decathlon’da çaba sarf eden genç meslektaşlarımıza da katkılarının iletileceğini belirtti. 
Etkinliğin ilerleyen saatlerinde müzik eşliğinde hoşça vakit geçiren üyeler, gelecek dönem için başarı ve iyi dilek temennisinde bulundu.