Header Reklam
Header Reklam

Friterm, D’Hondt Thermal Solutions Ortak Girişimiyle Gücüne Güç Katıyor

15 Kasım 2021 Dergi: Kasım-2021
Friterm, D’Hondt Thermal Solutions Ortak Girişimiyle Gücüne Güç Katıyor

2021 başında 3 yıllık başarılı bir işbirliğinin ardından, D’hondt Thermal Solutions ve Friterm bu işbirliklerini bir ortak girişime taşıdıklarını duyurdu. 

Yeni şirketin adını D’hondt - Friterm Thermal Solutions olarak açıklayan iki firma, bu girişimin amacının, petrol&gaz endüstrisi enerji santralleri, veri merkezleri vb. tesislerde Friterm ve DHTS ürünlerini dünya çapında tanıtmak, ürün olarak ya da kurulum dahil olarak projelere satış yapmak olduğunu açıkladı.

Friterm Genel Müdürü Naci Şahin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, uluslararası pazarda büyümeye devam ettiklerini dile getirirken, “Dünyanın her kıtasına ihracat yapıyoruz, uzmanlaştığımız alanlar var. Rekabetin yoğun olduğu pazarlar, uzak ülkeler, yüksek kalitede ürün talep eden ülke ve müşteri grubuna da hitap eder haldeyiz. Avusturalya, Hindistan, Tayland, vb. birçok ülkeye ihracat yapıyoruz. Yeni yapıyla uluslararası pazarda daha etkili olmayı hedefledik. Bu ortak girişim sayesinde dış pazarda birçok güzel projeye imza atacağımıza inanıyorum. Friterm, bir üretici olarak faaliyet gösteriyor. D’hondt - Friterm Thermal Solutions ile bir üretici olmanın da ötesinde, farklı projeleri yönetebilecek altyapıya sahip olduk” dedi.

2020-2021 yıllarının Friterm adına özellikle tesis yatırım ağırlıklı süreçler olduğunu belirten Friterm Genel Müdürü Naci Şahin, bunun yanında endüstriyel segmentte yeni ürünler geliştirmeye devam ettiklerini ve 2022 yılında uluslararası pazarda daha da büyümeyi hedeflediklerini dile getirdi.