Header Reklam
Header Reklam

Friterm, ABD Pazarı için Yeni Bir Dinamik Olacağını Kanıtladı

27 Mart 2024 Dergi: Nisan-2024
Friterm, ABD Pazarı için Yeni Bir Dinamik Olacağını Kanıtladı

Friterm A.Ş. ilk kez katıldığı AHR Expo Chicago 2024 Fuarında potansiyel iş birlikçileri ve ziyaretçilerle buluşma fırsatı yakaladı. Doğal akışkanlı paslanmaz borulu CO2 evaporatörü fuarın parlayan yıldızıydı.

Friterm A.Ş., 22-24 Ocak tarihleri arasında düzenlenen AHR Expo Fuarı'na bir katılım gerçekleştirdi. Birçok uluslararası fuarda boy gösteren Friterm, bu fuarda da potansiyel, mevcut müşterileriyle ve çözüm ortaklarıyla bir araya gelme fırsatı yakaladı. 

AHR fuarı; yeni ürünler ve teknolojiler, eğitimler, seminerler, panel tartışmaları, karbonsuzlaşma ve inovatif ürünler için ödül törenleri ile üreticileri ve tedarikçileri, HVAC&R sektöründe faaliyet gösteren müteahhitleri, danışmanları, mimarları, tasarımcıları, eğitimcileri, işletmecileri ve girişimcileri bir araya getirerek ABD’de oldukça rağbet gösterilen bir fuar olarak yerini alıyor. 1600’ü aşkın katılımcının yer aldığı fuarı, 50.000’den fazla profesyonel ziyaret etti. 

Friterm Yurtdışı İş Geliştirme Müdürü Serdar Tümen, fuara ilişkin şu bilgileri verdi: “Friterm, fuara doğal akışkanlı paslanmaz borulu CO2 evaporatör ve Freon evaporatörü ile katıldı. ABD pazarı önümüzdeki 10 yıl içerisinde marketlerde doğal akışkanlı ürün kullanımını tamamlamak zorunda ve bu sebeple de Friterm standı oldukça yoğun bir ziyaretçi akınına sahne oldu. Fuarda ayrıca Friterm’in Freecooling olarak bilinen kuru soğutucuları da talep edilen ürünler arasındaydı. Bölgede enerji ve motor firmalarının yoğun olması sebebiyle bu ürünlerin talebinin artması bekleniyor. Bu fuar sayesinde ziyaretçilerimizin sorularını yanıtlama fırsatı bulduk ve kendilerine Friterm üretim gamında bulunan ürünlerimizi de kataloğumuz üzerinden tanıtma imkanı yakaladık. Geniş ürün üretim kapasitesi ve müşteri istekleriyle şekillenen tasarım modeliyle, Friterm’in bu pazarın vazgeçilmez bir parçası olacağı şimdiden sinyallerini verdi. Friterm birçok sertifikasının yanı sıra ABD pazarı için UL sertifikası alma çalışmalarına da başladık. Üç günlük fuar süresince standımıza olan yoğun ilgiden memnun kaldık. Ürünlerimizdeki enerji verimliliği, doğaya saygılı üretim politikamız ve doğa dostu ürünlerimizi müşterilerimize tanıtmış olduk. Ziyaretçilerimiz fuarda, Friterm’in yazılım programıyla istedikleri ürünü seçme ve doğaya dost ürünleri kendi projelerinde kullanma isteklerini tarafımıza bildirmiş oldular. Eurovent sertifikalı yeni bir firmanın ABD pazarına sinerji katacağı ve rekabetçi gücü ile Friterm’in bu pazar için bir güç olacağını yaptığımız görüşmelerde tecrübe etmiş olduk. 

AHR Expo Chicago 2024 Fuarı'nda sergilediğimiz ürünlerle sektörde öncü olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Friterm yenilikçi ve enerji verimliliği konusundaki kararlılığını fuarda yeniden göstermiş oldu. Yenilikçi çözümlerimizle daha yaşanabilir, daha sürdürülebilir bir dünyaya bizimde katkımız olması hedefiyle inovatif ürünler konusundaki liderliğimizi sürdürmeye kararlıyız.”