Header Reklam
Header Reklam

Form Şirketler Grubu Onursal Başkanı Bedi Korun’un Meslekteki 70. Yılına MMO’dan Anlamlı Plaket

09 Ocak 2024 Dergi: Ocak-2024
Form Şirketler Grubu Onursal Başkanı Bedi Korun’un Meslekteki 70. Yılına MMO’dan Anlamlı Plaket

Form Şirketler Grubu’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Bedi Korun, bilgi birikimi ve tecrübesiyle tam 70 senedir iklimlendirme sektörüne yön vermeye devam ediyor. Korun’un meslekteki 70. yılı Makine Mühendisliği Odası (MMO) tarafından özel bir plaket ile taçlandırıldı.
1930 İzmir doğumlu olan Bedi Korun, 1953 yılında bugün ki adıyla Yıldız Teknik Üniversitesi Makine bölümünden mezun oldu. Türkiye’de ilk yapılan iklimlendirme projelerinde, Almanya ve ABD’de çeşit mühendislik işlerinde çalıştı. ABD’de yüksek lisansını tamamlayarak yurda geri döndü. Ardından bilgi ve deneyimini değerlendirmek için kendi işini kurdu. Korun Ailesi, Ankara’da kurulan 20 metrekarelik bir ofiste başlayan FORM hikâyesini bugün bir gurur tablosuna dönüştürdü. Bedi Korun Form Şirketler Grubu Onursal Başkanı olarak devam ettiği meslekteki 70. senesini, Makine Mühendisliği Odası tarafından takdim edilen ödül ile kutladı. 
Bedi Korun, 70 yıldır, ileri görüşlü yaklaşımı, teknik bilgi birikimi ve tecrübesiyle sektöre büyük katkı sundu. ISKAV ve ISKID derneklerinin kurucu üyeleri arasında yer aldı. “Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü” ve “İlk günden bugüne Form Grubu’nun Klima Sektöründeki 56 yılı” kitaplarını sektöre kazandıran Korun, Türkiye’de birçok üründe imalat ve ithalat bazında ilkleri gerçekleştirmiş bir sanayicidir.