Header Reklam
Header Reklam

Form MHI Klima Sistemleri A.Ş.’de Üst Düzey Atama

16 Nisan 2019 Dergi: Mayıs-2019
Form MHI Klima Sistemleri A.Ş.’de Üst Düzey Atama

Form Şirketler Grubu bünyesinde 2010 yılından beri Form VRF Sistemleri Genel Müdürü olarak görev yapan Mehmet Oral, Form MHI Klima Sistemleri A.Ş.’nin yeni Genel Müdürü oldu. Form VRF Sistemleri’nin, Mitsubishi Heavy Industries ile ortaklığından doğan yeni firmada görev almaya devam edecek Mehmet Oral, Türkiye’deki VRF ürün grubunu ülke genelindeki satış ve tedarik operasyonlarından sorumlu olacak.  

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1987 yılında mezun olan Mehmet Oral, lisans eğitimi biter bitmez çalışma hayatına adım attı. 1989 yılında Alarko A.Ş.’de Şef Satış Mühendisi olarak göreve başlayan Oral, 1995 yılında Arduman Ltd.'de Satış Müdürü pozisyonunda çalıştı. 2005 yılında Airfel A.Ş Genel Müdür Yardımcısı görevi ile kariyerine devam eden Mehmet Oral, 2008 yılında da şirketin Genel Müdürü görevine getirildi.

İklimlendirme alanında uzun yılları bulan bir deneyime sahip Mehmet Oral, 2010 yılında Form Şirketler Grubu iştiraklerinden Form VRF Sistemleri’ne Genel Müdür olarak atandı. Sektördeki 30 yıllık yöneticilik deneyimi ile Mehmet Oral, 2019 yılının Nisan ayından itibaren Form MHI Klima Sistemleri A.Ş.’de Genel Müdür görevini üstlenecek.