Header Reklam

EVIA’nın Yeni Başkanı Helios Ventilatoren'den Axel Diepolder Oldu

22 Haziran 2022
EVIA’nın Yeni Başkanı Helios Ventilatoren'den Axel Diepolder Oldu

Avrupa Havalandırma Endüstrisi Birliği (EVIA) üyeleri, 25 Mayıs 2022 tarihinde Genel Kurul Toplantısı için Brüksel'de ve online olarak bir araya geldi. EVIA yeni bir liderlik ekibi seçti, yeni bir şirketi üye olarak Birliğe kaydetti ve önümüzdeki yıl için stratejik görüşleri paylaştı.
Axel Diepolder (Helios Ventilatoren), Joan Miró Ramos'un yerini alarak yeni Başkan olarak atandı. Joan Miró Ramos, Yönlendirme Komitesinin bir üyesi olmaya devam edecek. Morten Schmelzer (Systemair), Yönetim Kurulu'ndaki 11 yılın ardından ayrılan Peter Fenkl'den (Ziehl-Abegg) görevini devralarak Sayman olarak atandı. Pierre Cruveillé (Aldes) ve Holger Thamm (Stiebel-Eltron) yeniden Başkan Yardımcılığına seçildiler ve Jürgen Albig (ZIEHL-ABEGG SE) yeni üye olarak Yönetim Kuruluna katıldı.
EVIA Başkanı Axel Diepolder, “Havalandırma sektörü Avrupa'da büyük bir dönüşümle karşı karşıyayken, uzun yıllardır içinde yer aldığım EVIA'nın başkanı olmak benim için bir onur. Joan'a Yönetim Kurulu Başkanı olarak ayırdığı zaman, bağlılığı ve havalandırma endüstrisinin görüşlerini aktif olarak bildirme ve yansıtma konusundaki derin bağlılığı için içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Yönetim Kurulunun geri kalanıyla birlikte bu çalışmayı sürdürmeyi ve daha güvenli, daha sağlıklı ve karbon nötr bir iç mekan ortamı sağlamak için sektörümüzün önündeki bazı önemli zorlukları ele almayı dört gözle bekliyorum” dedi.
Önceki dönem EVIA Başkanı Joan Miro Ramos, “Sektörümüz, bugün her zamankinden daha fazla kritik önem taşıyan sağlıklı ve enerji verimli binaların kalbinde yer alıyor. Havalandırmanın Yeşil Anlaşma hedeflerini karşılamaya yönelik çözümlerden biri olarak kabul edilmesini sağlamak bir Avrupa Birliği olarak bizim görevimizdir. Yeni başkanın, Brüksel mikrokozmozuna EVIA'nın dinamizmini ve ciddi katılımını sağlamaya devam etme kapasitesine çok güveniyorum” dedi.
EVIA, yeni üye İtalyan ısıtma ve soğutma ekipmanı şirketi Clivet'i de memnuniyetle karşıladı.
Üyeler, binaların enerji performansı direktifinin revizyonundan sürdürülebilir ürün girişimi, bağlantılı teknolojiler (IoT) ve standardizasyona kadar şu anda yasama sürecinde olan çeşitli dosyaları tartıştılar. Üyeler, iklim krizi ile mücadeleye katkıda bulunma taahhütlerini bir kez daha dile getirdiler ve havalandırmanın binaların enerji ve sağlık performanslarındaki kilit rolünün tanınmasını sağlamak gerekliliğini ve yeterli bir iç hava kalitesini garanti etmenin önemini vurguladılar.Slider Altına