Header Reklam
Header Reklam

Eurovent Yeni Hava Filtreleri Kılavuzu Yayınladı

04 Nisan 2017
Eurovent Yeni Hava Filtreleri Kılavuzu Yayınladı

Bu ilk hava filtreleri kılavuzu, genel havalandırma alanında hava filtrelerinin sorumluluğunu almasını sağlayacak.

Eurovent Derneği bünyesindeki “Hava Filtreleri” grubu, “Genel Havalandırma İçin Hava Filtreleri” kılavuzunun ilkini yayınladı. 28 sayfalık bu doküman, havalandırma alanında hava filtreleri için tüm önemli beklentilerin karşılanmasına yardımcı olacak.

Bu, Eurovent'in yakında başlayacak olan #IAQmatters farkındalık yaratma kampanyası kapsamında ele alınacak birçok tedbir önerisinin ilki sayılıyor.

“Genel Havalandırma İçin Hava Filtreleri” kılavuzu, havalandırma ekipman üreticileri ve son kullanıcıları, doğru hava filtrasyonu konusunda bilgilendirici niteliktedir.

Kılavuzda şu başlıklar yer alıyor:

-Filtrasyonun önemi,

-Hava filtresi kullanımının yararları,

-Hava filtrasyonunun temelleri,

-Standartlar,

-Doğru filtre tasarımı,

-Hava filtresinin enerji verimliliği,

-Hava filtreleri için anahtar uygulamalar,

-Doğru montaj, işletim ve kullanılmış filtrelerin elden çıkarılması.

Sağlıklı bir iç ortam ikliminin sağlanmasında hava filtrelerinin öneminin yanı sıra yeni küresel ISO16890 hava filtresi standardına özellikle dikkat çekilmektedir.

Eurovent Hava Filtreleri Ürün Grubu üyesi ve kılavuzun baş denetçisi Chris Howarth (Jasun Envirocare Plc, Birleşik Krallık) yeni kılavuz hakkında şunları söyledi: “Endüstri bugünlerde İç Ortam Hava Kalitesi hakkında çoğu zaman pratik çözümler sunmadan çok şey konuşuyor. Eurovent Derneği'nde, bunu değiştirmek için uzun yıllardır tüm havalandırma alanları için kurallar ve standartlar geliştirmeye çalışıyoruz. Yeni kılavuzumuzun amacı; hava filtrelerinin, daha iyi bir iç hava kalitesinin sağlanmasında önemli bir faktör teşkil etmesi nedeniyle, kullanıcıların hava filtrasyonunu daha iyi anlamaları ve bu görünüşte basit ürünün ardında bilinmesi gerekenleri öğrenmeleri için sağlıklı bilgiler sunmaktır” dedi.

Eurovent Hava Filtreleri Ürün Grubu, dünya genelinde hava filtresi üreticilerinin en büyük grubudur ve 30'dan fazla üreticiye ev sahipliği yapmaktadır. Genel Havalandırma için Hava Filtreleri kılavuzunu, www.eurovent.eu web sitesinden ücretsiz olarak temin etmek mümkündür. Bu çalışma aynı zamanda İç Ortam Hava Kalitesi ile ilgili konularda pratik öneriler sunan ve gelişen, açık kaynaklı bir platform olan Eurovent'in yaklaşan #IAQmatters kampanyasının da bir parçasıdır.