Header Reklam

Eurovent, VRF Sertifikasyon Programına Yüksek Ortam Sıcaklığı Koşullarının Eklenmesini Kabul Etti

30 Mayıs 2019 Dergi: Haziran-2019
Eurovent, VRF Sertifikasyon Programına Yüksek Ortam Sıcaklığı Koşullarının Eklenmesini Kabul Etti

Ortadoğu şartlarına uygun ilk sertifikasyon programı

Eurovent Ortadoğu üyeleri ve VRF sertifikasyon programının katılımcıları ile yapılan bir müzakerenin ardından, Eurovent Certita Certification, değişken soğutucu akışkan akış sistemleri için sertifikasyon programına yüksek ortam sıcaklığı koşullarının eklenmesini kabul etti. Ortadoğu pazarı için özel olarak tasarlanan ürünler artık, sıcak veya çok sıcak iklim ortamlarında performanslarını sergilemek için sertifikalandırılabilir.

Bağımsız bir üçüncü taraf sertifikasyon kuruluşu ve Eurovent Middle East’in Sorumlu Üyesi olan Eurovent Certita Certification (ECC), dünyaca tanınmış “Eurovent Sertifikalı Performans” etiketinin arkasında duruyor. ECC; ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ve soğutma alanındaki 25 yılı aşkın uzmanlığı ile 40’tan fazla program ve 400’den fazla sertifikalı üretici ile performans sertifikasyonunda standartları belirliyor.
Değiştirilmiş VRF sertifikasyon programı ISO 15042'ye göre sertifikalandırılıyor ve aşağıdaki koşulları sağlayan birimleri barındırıyor:
-  50 veya 60 Hz'de 100kW'a kadar dış ünite kapasitesi
-  8 iç üniteye kadar (kanallı yatay, kaset, duvar tipi, tavan tipi)
Tüm birimler T1 (35 °C), T3 (46 °C) ve T4'te (48 °C) test edilecek ve 52 °C’de çalışabilirlik testine tabi tutulacak.
Eurovent Middle East Genel Müdürü Markus Lattner, “Bu program bölge için özel olarak geliştirilmiştir. Bölgesel bir dernek olarak, Ortadoğu’nun uluslararası görünürlüğünü ve bizim ve ekipmanlarımızın çalıştığı sert çevre anlayışını artırmamız bizim için önemlidir. Yüksek ortam koşullarının eklenmesiyle, bu program, bölgeye özgü testlere dayanarak ürün performanslarını değerlendirmek için pazara mükemmel bir araç sunmaktadır. Kuveyt’in daha yüksek gereksinimlerini bile barındırıyor.”
 Slider Altına