Header Reklam
Header Reklam

Eurovent Uzun Zamandır Beklenen Hava Sızıntıları Tavsiye Raporunu Yayımladı

17 Şubat 2021 Dergi: Mart-2021
Eurovent Uzun Zamandır Beklenen Hava Sızıntıları Tavsiye Raporunu Yayımladı

Eurovent Hava Sızıntıları Tavsiye Belgesi, İç Mekan Hava Kalitesinin iyileştirilmesi ve enerji tüketiminin azaltılması için yönergeler sunuyor.
Eurovent Klima Santralleri (PG-AHU) Ürün Grubu, “Eurovent Tavsiye 6/15 - Klima Santrallerinde Hava Kaçakları”nın ilk baskısını yayınladı. Tavsiye dökümanı, iç sızıntılar nedeniyle İç Hava Kalitesini iyileştirmek ve Klima Santrallerinin performansını düzeltmek için yönergeleri içeriyor.
Eurovent Tavsiye 6/15, Klima Santrallerindeki hava kaçakları konusuna derinlemesine bir genel bakış sunan ilk kapsamlı yayındır;

  • Sızıntı türlerinin açıklaması
  • İlgili standartlara ve düzenlemelere atıflar
  • Kaçak göstergelerinin netleştirilmesi
  • Çeşitli tasarım seçenekleri için tipik sızıntı oranları
  • Sızıntıları ortadan kaldırmak veya en aza indirmek için tasarım, devreye alma ve bakım kılavuzu
  • Dahili sızıntılar nedeniyle Klima Santrali performansının düzeltilmesi

Konuya ilişkin olarak Eurovent PG-AHU Sekreteri Igor Sikonczyk şunları söyledi: “Mekanik havalandırmanın temel rolü, güvenli ve sağlıklı bir iç ortam sağlamak için kirli iç havayı temiz dış hava ile yenilemektir. Bu amaca ulaşılmasındaki sorunlardan biri, kanal şebekesinde ve Klima Santrallerinde meydana gelen hava kaçağıdır. Yeni ‘Tavsiye’miz, nihayetinde İç Mekan Hava Kalitesini iyileştirmek ve enerji tüketimini azaltmak, hava kaçaklarını sınırlamak için iyi uygulamalara ilişkin ilkeleri ortaya koymaktadır.”

Eurovent Tavsiyesi 6/15, sistem planlayıcıları, montajcılar ve üreticiler dahil olmak üzere tüm havalandırma ve iklimlendirme uzmanlarına yöneliktir. Eurovent Document Web Mağazasından ücretsiz olarak indirilebilir.
https://eurovent.eu/?q=content/eurovent-615-2021-air-leakages-air-handling-units-first-edition