Header Reklam
Header Reklam

Eurovent Ürün Grubu ‘Evaporatif Soğutma Ekipmanları’ Yeni Başkan Yardımcısını Seçti

31 Mart 2021 Dergi: Nisan-2021
Eurovent Ürün Grubu ‘Evaporatif Soğutma Ekipmanları’ Yeni Başkan Yardımcısını Seçti

Eurovent Ürün Grubu ‘Evaporatif Soğutma Ekipmanları’ (Eurovent Product Group ‘Evaporative Cooling Equipment’ PG-CT), son çevrimiçi toplantısında, Frank Stocker’ı grubun Başkan Yardımcısı olarak seçti. Laurent Petiot, Eurovent Ürün Grubu ‘Evaporatif Soğutma Ekipmanları’ Başkanı olarak görevine devam ediyor.

Eurovent Ürün Grubu ‘Evaporatif Soğutma Ekipmanları’ geçen günlerde çevrimiçi oturumda buluştu. Toplantıda Başkan ve Başkan Yardımcısı seçimlerinin yanı sıra grubun kapsamının tüm hibrit ve adyabatik teknolojileri içerecek şekilde yeniden tanımlanması yer aldı.

Eurovent Ürün Grubu ‘Evaporatif Soğutma Ekipmanları’ dikkatini, bir evaporatif kondansatöre bağlı proses soğutucular için yeni verimlilik gereksinimlerinin değerlendirildiği profesyonel soğutma için Ecodesign Yönetmeliğinin (ENTR Lot 1) gözden geçirilmesine çeviriyor.

Yeni seçilen Eurovent Ürün Grubu ‘Evaporatif Soğutma Ekipmanları’ Başkan Yardımcısı Frank Stocker, “Profesyonel soğutma için Ecodesign Yönetmeliğinin gözden geçirilmesiyle, evaporatif soğutma teknolojilerinin enerji tasarrufu potansiyelini teşvik etmek için büyük bir fırsatla karşı karşıyayız. Eurovent’in sesini duyurarak, AB’nin iklim hedeflerine ulaşmasını destekleyebiliriz” dedi.

Eurovent Ürün Grubu ‘Evaporatif Soğutma Ekipmanları’ Başkanı Laurent Petiot ise şunları söyledi: “Avrupa endüstrisi önemli zorluklarla karşı karşıyadır, düzenlemeler katı hale gelmektedir ve Eurovent, üreticileri desteklemede etkili olmaktadır. Ürün Grubumuz, Avrupa için en yüksek enerji verimliliği gereksinimlerini sağlamak için inceleme sürecini yakından izlemeyi taahhüt ediyor.”

Eurovent Ürün Grubu ‘Evaporatif Soğutma Ekipmanları’, Avrupa’nın dört bir yanından evaporatif ve adyabatik soğutma ekipmanı üreticilerini birleştiriyor ve ulusal düzeyde Eurovent Üye Dernekleri tarafından destekleniyor. Grubun ana görevleri arasında, Avrupa düzeyinde savunuculuk yapmak, Eurovent Tavsiyeleri geliştirmek, genel olarak endüstriyi ve ihracat girişimlerini teşvik etmek ve Avrupa içinde ve dışında haksız ticaret engellerini azaltmak yer alıyor.