Header Reklam

Eurovent, Ticari Soğutma Ekipmanları için Yeni Tavsiye Belgesini Yayımladı

04 Aralık 2020 Dergi: Aralık-2020
Eurovent, Ticari Soğutma Ekipmanları için Yeni Tavsiye Belgesini Yayımladı

Eurovent Tavsiyesi 14/6, yeni Ecodesign ve Energy Labelling gereklerinin yorumlanmasını sağlıyor. 

Eurovent, Eurovent Tavsiyesi 14/6 - Düzenlemenin Yorumlanması (AB) 2019/2018 ve Düzenlemenin Yorumlanması (AB) 2019/2024’ün ilk baskısını yayımladı. Tavsiye, Avrupa Komisyonu’na Yönetmelikler (AB) 2019/2018 ve (AB) 2024/2019 ile birlikte gelecek yönergeler için endüstriye rehberlik sağlıyor.

Bu iyi uygulama kurallarının amacı, 2019/2018 Tüzüğü ve 2019/2024 Yönetmeliği ile ilgili olarak endüstri yorumunu sağlamak ve her iki Tüzüğe eşlik edecek gelecekteki kılavuzların hazırlanmasında Avrupa Komisyonunu desteklemektir. Bu belge, EMEA pazarında aktif olan bu ürünlerin tüm üreticilerinin büyük çoğunluğunu temsil eden Eurovent Ürün Grubu “Ticari Soğutma Ekipmanları” (PG-RDC) katılımcıları tarafından ortak bir çabayla hazırlanmıştır.

Arneg Araştırma ve Geliştirme Direktörü ve Eurovent Ürün Grubu “Ticari Soğutma Ekipmanları” Başkanı Pierluigi Schiesaro şunları söylüyor: “Eurovent PG-RDC, hazırlık çalışmasının ilk aşamasından beri Avrupa Komisyonu'nu destekledi. Eurovent ve Üyeleri, önerilen enerji tasarrufu hedeflerine ulaşılmasına aktif olarak katkıda bulunmak için, bu Tüzükte belirtilen gerekliliklerin açık bir şekilde yorumlanmasının çok önemli olduğunu kabul etmektedir. Bu Tavsiyeyle sağlamayı amaçladığımız şey budur.”

Eurovent Genel Sekreter Yardımcısı Francesco Scuderi şunları ekledi: “Avrupa endüstrisi bu uzun zamandır beklenen düzenlemeleri memnuniyetle karşılıyor ve bunların uygulanmasını mümkün olduğunca etkili hale getirmek istiyor. Buna yardımcı olmak için Eurovent, 26 Ocak 2021'de yeni Eurovent Tavsiyesi 14/6'nın içeriğini sunmak ve üreticiler, distribütörler, son kullanıcılar, tasarımcılar, politika yapıcılardan gelen tüm soruları karşılamak için bir web seminerine ev sahipliği yapacak.”

Eurovent Tavsiyesi 14/6’yı incelemek için tıklayınız.Slider Altına