Header Reklam
Header Reklam

Eurovent Derneği’nin İki Yılda Bir Düzenlediği Eurovent Summit, 2020 Yılında Antalya’da Gerçekleştirilecek

24 Ekim 2018 Dergi: Kasım-2018
Eurovent Derneği’nin İki Yılda Bir Düzenlediği Eurovent Summit, 2020 Yılında Antalya’da Gerçekleştirilecek

İspanya’nın Sevilla şehrinde 25-28 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Eurovent Summit 2018’de alınan karar ile bir sonraki organizasyon Antalya’da gerçekleştirilecek. Sevilla’daki programa İSİB Yönetim Kurulunu temsilen Murat Bakanay ve Cem Savcı katıldı. İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin ilk kez Connectivity Partner olduğu Eurovent Summit organizasyonunun Türkiye’de yapılacak olmasının, Türkiye iklimlendirme sektörü açısından önemli olduğu ifade edildi. Söz konusu etkinliğe sponsor olunmasının, İSİB ve Türkiye iklimlendirme sektörünün bilinirliğinin artırılması noktasında büyük fayda sağladığı ve bir sonraki faaliyetin Türkiye’de gerçekleştirilmesi için önemli bir etken olduğu ifade edilirken, Türk firmalarının da Zirve’de özellikle komitelerde aktif bir şekilde yer aldığı ve yüzlerce yabancı sektör temsilcisi ile bir araya geldiği kaydedildi.

Zirve’nin açılış konuşmasını yapan Eurovent Başkanı Naci Şahin, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin sektörün en büyük organizasyonlarından biri olan Zirve’ye ilk defa sponsor olduğunu belirterek, bir sonraki zirvenin 2020 yılında Antalya’da yapılacağını ve bunun Türkiye iklimlendirme sektörü açısından önemli bir organizasyon olacağını söyledi. Zirve’ye yüzlerce sektör temsilcisinin katıldığını ve Eurovent’in bu nedenle önemli bir misyonun yüklenicisi olduğunu vurgulayan Şahin, Eurovent Summit’te ürün grupları çalışmaları ve sektördeki son gelişmelere dair yapılan görüş alışverişlerinin büyük önem taşıdığının altını çizdi. Şahin, Zirve’ye katılanların İSİB’e ve Türkiye iklimlendirme sektörüne ilgisinden de memnun kaldıklarını sözlerine ekledi.

Öte yandan Zirve’de Ortadoğu pazarının sektör için önemli bir potansiyele sahip olduğu belirtilirken, Avrupa menşeli ürünlerin uluslararası pazarlarda geliştirilmesi gerektiği, Eurovent markalı ürünlerin yeni pazarlara girişine yönelik yapılması gerekenler, Ortadoğu pazarında yapılanlar, kurulan yeni yapının çalışmaları ve nihai ilerleme planları da öne çıkan konular oldu.