Header Reklam
Header Reklam

Eurovent Sertifikalı Performans Programlarına Klima Santrallerinde Kullanılan Fanlar Eklendi

27 Kasım 2023 Dergi: Aralık-2023
Eurovent Sertifikalı Performans Programlarına Klima Santrallerinde Kullanılan Fanlar Eklendi

Eurovent Certita Certification, Eurovent Sertifikalı Performans programları portföyüne yenilenmiş bir fan sertifikasyon programını ekledi. Klima Santrallerinde (AHU) kullanılmak üzere tasarlanan fanlar için özel olarak geliştirilen yeni programın, fan sertifikasyonuna yeni bir soluk getireceğine kesin gözüyle bakılıyor. 
Fan programının yeniden geliştirilmesi, Eurovent Certita Certification, Eurovent ticaret birliği, Hava Hareketi ve Kontrol Birliği (AMCA) International Inc, Avrupa Hava Hareketi ve Kontrol Birliği (EU AMCA) ve ve Asya Hava Hareketi ve Kontrol Birliği (ASIA AMCA) arasında bir Mutabakat Zaptı'nın imzalanmasıyla 2023 baharında başladı. O zamandan beri Eurovent Certita Certification, ürünlerin sertifikalandırılmasına daha dinamik bir yaklaşım sunan, katma değerli bir fan sertifikasyon programı geliştirmek için AMCA ile işbirliği içinde çalışıyor.
Fan üreticilerinin ürünleri sertifikalandırırken karşılaştıkları idari ve mali engelleri ortadan kaldırmayı amaçlayan sertifikasyon programı, dünyaca ünlü AMCA değerlendirme protokolleri ve titiz Eurovent Certita Certification denetim süreci kullanılarak geliştirildi.
AMCA ve Eurovent'in en iyilerini, çığır açan bir sertifikasyon programında birleştiren yeni program, üreticilerin ürünlerinin performansını ve güvenilirliğini şüpheye yer bırakmayacak şekilde kanıtlamalarına olanak tanırken, HVAC profesyonellerinin güvenebilecekleri ürünleri tanımlamasını, belirtmesini ve kurmasını da sağlıyor. 
Fanlara yönelik geliştirilmiş Eurovent Sertifikalı Performans Programı kapsamında ürünler, hava akış hızları ve mevcut basınç gibi hususlar, akustik özellikler ve enerji verimliliği; sertifikalandırma seçenekleriyle birlikte en güncel test ve derecelendirme standartlarına göre AMCA tarafından değerlendirilir.
Ürünler AMCA sertifikasını aldıktan sonra, ilk kabul denetiminden geçen fanlar Eurovent Sertifikalı Performans işaretine başvurabilir. Bu bir günlük denetim, üreticiler tarafından beyan edilen ve AMCA sertifikasıyla onaylananlar ile üretici tarafından üretilen ve satılanlar arasındaki tutarlılığı doğrulayarak sertifikalı ürünleri yeni bir doğrulama düzeyine yükseltir. 
Bu ilk denetime ek olarak Eurovent Certita Certification, ürünlerin sertifikasyon standartlarına ulaşmaya devam etmesini sağlamak için yıllık bir denetim gerçekleştirecektir. Yıllık denetimin, üreticilerin kendi kalite kontrol süreçlerine yardımcı olması, kalite sorunları ve müşteri şikayetleriyle ilgili riskleri ve maliyetleri azaltması nedeniyle başka faydaları da olacaktır. Ayrıca denetimler, Ar-Ge ekipleri ve ürün geliştirme için faydalı olabilecek önemli geri bildirimler sağlamaktadır.
Ürünleri belirleyen, kuran ve çalıştıranlar için yenilenen sertifika programı, profesyonellerin sertifikalı ürünlerin, üretici tarafından vaat edilen performansı sunacağından emin olmalarını sağlıyor. Fan sertifikasyonu, sertifikasyon standartlarını yüksek tutarken üretici maliyetlerini ve idari yükü azaltmak için tasarlanmış birleşik bir programla dünya çapında mevcut olacak. 
Eurovent Certita Certification Başkanı Sylvain Courtey; “Fanlara yönelik yeni Eurovent Sertifikalı Performans Programı, AMCA test standartları ile Eurovent Certita Certification’ın denetim sürecinin birleşimidir. İlgili ekiplerimizin uzmanlığını bir araya getirerek, yalnızca fan ve AHU üreticilerine değil, uluslararası düzeyde tüm sektöre fayda sağlayacak yeni nesil bir sertifikasyon programı oluşturarak fan değerlendirmesini ve doğrulamasını geliştirdik" dedi.