Header Reklam
Header Reklam

Eurovent, Klima Santralleri için Yeni Tavsiye Kılavuzunu Yayınladı

23 Kasım 2022 Dergi: Aralık-2022
Eurovent, Klima Santralleri için Yeni Tavsiye Kılavuzunu Yayınladı

Eurovent, Klima Santralleri için kalite kriterlerine ilişkin yeni Tavsiye Kılavuzu 6/18'i yayınladı. Eurovent Klima Santralleri (AHU) Ürün Grubu tarafından hazırlanan doküman, klima santrallerinin gereksinimleri ile ilgili çeşitli konularda bilgi veriyor.

6/18 sayılı Tavsiye Kılavuzunun amacı, AHU kalitesinin bir ölçüsü olan AHU'ların yüksek verimli ve doğru çalışmasını belirleyen özelliklere kapsamlı bir genel bakış sağlamaktır. Kılavuzda santral gövdesinin ve bileşenlerin özellikleri, enerji verimliliği ve kontrol gereksinimleri, bakım kolaylığı ve teknik belgelerin içeriği gibi çok çeşitli yönler ele alınmaktadır. Bu belgedeki yönergeler, yatırımcıların, tasarımcıların ve son kullanıcıların, cihazın tüm pratik beklenti ve gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını değerlendirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Eurovent Klima Santralleri Ürün Grubu Başkanı Martin Lenz şunları söyledi: “Ürün Grubu olarak, bu tavsiyelerin dünya çapında klima santralleri için genel kalite seviyesini artırabileceğine inanıyoruz. Klima santralleri tasarlanırken en önemli hususlar ayrıntılı olarak açıklanır, ancak aynı zamanda net ve kısa sonuç önerileri sayesinde uygulanması kolay olacaktır. Piyasaya son derece yararlı bir başka belge sunabildiğimiz için gurur duyuyoruz.”

Bu belge Eurovent tarafından, EMEA pazarında aktif olan klima santrali üreticilerinin büyük çoğunluğunu temsil eden Klima Santralleri Ürün Grubu (PG-AHU) katılımcılarının ortak çabasıyla hazırlanmıştır. Eurovent Document Library'den ücretsiz olarak indirilebilir.