Header Reklam
Header Reklam

Eurovent Klima Santrali Rehberi Yayımladı

03 Ekim 2018 Dergi: Ekim-2018
Eurovent Klima Santrali Rehberi Yayımladı

Eurovent Derneği’nin Klima Santralleri Ürün Grubu ilk “Klima Santrali Rehberi”ni yayımladı. Yayın, havalandırma sistemlerinin kalbi olan klima santraleri konusunda bilinmesi gereken her şeyi içeriyor.

53 sayfalık ücretsiz yayın, bu önemli teknoloji ürünü hakkında gerekli tüm bilgileri, pratik ve tarafsız bir şekilde sunuyor. Eurovent Klima Santrali (AHU) Rehber Kitabı; uygulama alanları, fonksiyonlar ve bileşenler, enerji verimliliği ve yaşam döngüsü maliyetleri, kontrol sistemi, tasarım ve seçim, sertifikasyon ve standartlar hakkında değerli bilgiler içeriyor. Yayın sadece üreticilerin değil, aynı zamanda danışmanların, tasarımcıların, mimarların, test kurumlarının ve günlük yaşamlarında klima santralleri ile ilgilenmekle yükümlü herkesin ilgisini çekecek.

Eurovent Klima Santralleri Ürün Grubu Başkanı, Trox GmbH firmasından Martin Lenz, yayınla ilgili şunları söyledi: “Yeni Rehber Kitabın yayınlanması, Ürün Grubumuzun tarihinde yeni bir kilometre taşı oldu. Çalışma arkadaşlarım ve ben, bu kitabın, bugüne kadar yayınlanmış klima santralleri hakkındaki en kapsamlı bir rehber olduğunu söyleyebiliriz. Amacımız, okuyucuların bir havalandırma sisteminin kalbini daha iyi anlamalarını sağlayan, akademik olmayan, özlü ve okunması kolay bir yayın yaratmaktı. ”

Eurovent Derneği Müdürü ve Ürün Grubu Sekreteri Morten Schmelzer de şu sözleri ekledi:

“Teknolojik gelişmede gelinen en son noktayı vurgulamak, yaşam döngüsü maliyetleri, tasarım ve seçim gibi temel konular hakkında farkındalığı artırmak; bizim için özel bir öneme sahipti. Okurların, yüksek kaliteli bir klima santralini niteleyen özellikler konusunda tarafsız bir değerlendirme yapabilmelerini ve ilk satın alma maliyetinin, ana argüman olarak görülmemesini istiyoruz. Eurovent adına, tüm katılımcı üyelere, son 12 ay boyunca bu benzersiz rehber kitabını oluşturma konusunda verdikleri destek için teşekkür etmek istiyorum. Bugün benim doğum günüm ve daha iyi bir hediye hayal bile edemedim. ”

Eurovent Klima Santrali Rehberi, www.eurovent.eu web sitesinin Documents bölümünden ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

Rehber, artan sayıda bölgeyi ve uygulama alanlarını kapsayacak şekilde düzenli olarak güncellenecektir. Eurovent Klima Santrali Ürün Grubu, secretariat@eurovent.eu adresine yönlendirilebilecek her türlü geri bildirim veya talep konusunda memnuniyet duyacaktır.