Header Reklam
Header Reklam

Eurovent Hava Perdesi Akustik Performansı ve Hesaplaması Tavsiye Belgesini Yayımladı

11 Haziran 2023 Dergi: Temmuz-2023
Eurovent Hava Perdesi Akustik Performansı ve Hesaplaması Tavsiye Belgesini Yayımladı

Eurovent Hava Perdeleri ve Fanlı Isıtıcılar Ürün Grubu Komisyonu, hava perdelerinin akustik performansı ve hesaplamaları hakkında yeni bir Tavsiye Belgesi yayımladı. Bu tavsiye belgesi, ilgili ürün grubu (PG-CUR) komisyonunun katılımcıları tarafından ortak bir çabayla hazırlanmıştır.

Bu yeni Tavsiye Belgesi 16/3, üreticilere bir hava perdesi tarafından yayılan sesin nasıl ölçüleceği ve ifade edileceği konusunda yardımcı yönergeler sağlar. Akustiğe ilk girişten sonra, belge bir hava perdesinden yayılan sese odaklanır ve müşteri güvenini artırmak için üreticiler tarafından ölçülecek ve beyan edilecek tüm verileri içeren bir şablon sunar.

Eurovent PG-CUR Başkan Yardımcısı Michael Hims konuya ilişkin şunları söyledi: "Bu Eurovent Tavsiye Belgesi, hava perdesi endüstrisinin ilgili birimlerine, şirketlerin teknik verileri nasıl belirtmeleri gerektiği konusunda net bir yön verirken, son kullanıcıları akustik hakkında eğitme konusunda ileriye doğru büyük bir adım atmasını sağlayacak, uzun zamandır beklenen bir belgedir. Belge, üreticilerin isteyebileceği ve son kullanıcıların ürün seçimi söz konusu olduğunda bilinçli bir seçim yapmasına izin verecek bir plan görevi görüyor.”

Tavsiye Belgesi, havalandırma sistemleriyle uğraşan tüm HVAC uzmanlarına, özellikle tasarımcılara, tesis yöneticilerine ve hava perdeleri içeren ekipman üreticilerine yöneliktir. Belge, Eurovent tarafından yayımlandı ve EMEA pazarında faaliyet gösteren bu ürünlerin üreticilerinin büyük çoğunluğunu temsil eden Hava Perdeleri ve Fanlı Isıtıcılar (PG-CUR) Ürün Grubu katılımcıları tarafından ortak bir çabayla hazırlandı. Belge, Eurovent Document Library'den ücretsiz olarak indirilebilir.

https://eurovent.eu/?q=content/eurovent-163-2023-air-curtain-unit-acoustic-performance-and-calculations