Header Reklam
Header Reklam

Eurovent Derneği Büyümeye Devam Ediyor

01 Haziran 2020 Dergi: Haziran-2020
Eurovent Derneği Büyümeye Devam Ediyor

Eurovent Derneği Genel Kurulu, 63. toplantısında Avrupa HVACR endüstrisinin geleceği için yeni bir vizyon tanımladı.

Almanya’nın Hamburg kentinde yapılması planlanan Eurovent Yıllık Toplantısı, her zamankinden farklı olarak, koronavirüs pandemisi nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlendi. Buna rağmen toplantı Eurovent ve HVACR endüstrisinin geleceği ile ilgili önemli kararlarla sonuçlandı. 
Genel Kurul, bu yıl yürürlüğe giren yeni üyelik yapısının başarılı bir şekilde uygulanmasına dikkat çekerek 74 yeni üyeyi ağırladı. Güçlü bir üyelik tabanı ile Genel Kurul, üyeler için hizmet düzeyini iyileştirmeye devam etme, Avrupalı ve uluslararası ortaklarla işbirliğini derinleştirme planlarını onayladı. 
Eurovent ayrıca, iç hava kalitesi, enerji verimliliği, dijitalleşme ve piyasa gözetiminin önemine dikkat çekerken, Avrupa'nın iklim tarafsızlığı hedeflerine uygun olarak AB politikaları için savunuculuğunu destekleyecek.
Eurovent Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Naci Şahin açıklamasında şunları söyledi: “Eurovent için gelecek şimdi. Sektörümüzün COVID-19 salgını sonrasında kararlılığını gösterdiği bu zor dönemde Eurovent'in Başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Derneğin geleceğine yönelik önemli kararlar aldık. Tüm endüstri ortaklarımızı ortak hedeflerimizin peşinde bize katılmaya davet ediyorum.” 
Genel Kurul toplantısından önce 28 Mayıs 2020 Perşembe günü Eurovent Yönetim Kurulu ve Komisyon ortak toplantısı yapıldı. Toplantıda 2021 yılı Eurovent Yıllık Toplantısının Eurovent’in Alman Üye Derneği VDMA’nın ev sahipliğinde Mayıs 2021'de gerçekleştirileceği açıklandı.