Header Reklam
Header Reklam

Eurovent Derneği Braga’da Gelecek için Rotasını Belirledi

27 Mayıs 2019 Dergi: Haziran-2019
Eurovent Derneği Braga’da Gelecek için Rotasını Belirledi

Eurovent Derneği 62. yıllık Olağan Genel Kurul toplantısı, 24 Mayıs 2019 tarihinde, Portekiz’in Braga kentinde yapıldı. EFRIARC’ın (Portekiz Soğutma ve Klima Mühendisleri Birliği) ev sahipliği yaptığı etkinlikte, Genel Kurul öncesi, 23 Mayıs Perşembe günü Eurovent Kurulu ve Komisyon toplantıları yapıldı. Genel Kurul’da Naci Şahin, ikinci dönem Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi ve dernek için önemli bir adım atılarak yeni bir üyelik yapısı kabul edildi. Naci Şahin’e, Yönetim Kurulu Başkan Vekili seçilen Luca Binaghi (Sabiana, İtalya) destek verecek. Yönetim Kurulu üyeleri arasına birçok yeni isim katıldı. Yeni Yönetim Kurulu üyeleri, şu isimlerden oluşuyor: (alfabetik sırayla)
- David Jacobs (BAC, Belçika)
- Eric Jasikas (UTC, Fransa)
- Henk Kranenberg (Daikin, Hollanda)
- Karen Anne Mølgaard Sibbernsen (Novenco, Danimarka)
- Mika Halttunen (Halton, Finlandiya)
- Mikael Börjesson (Swegon, İsveç)
- Pedro José Pereira Sousa Lapa (EVAC, Portekiz)
- Raul Corredera Häner (Systemair, İspanya)
- Torsten Sondergaard (Fläkt Group, Germany/İsveç)
- Uwe Sigloch (ebm-papst, Almanya)
Eurovent’in uzun vadeli sürdürülebilirliğini sağlayacak yeni üyelik yapısı, 1 Ocak 2020'de yürürlüğe girecek. Bu yenilikle birlikte, her üretici derneğin “Yöndeş Üye"si (Corresponding Member) olabilecek ve halihazırda “Bağlı Üreticiler"in alamadığı bazı özel avantajları elde edebilecek. Bu konuda önümüzdeki haftalarda ayrıntılı bilgi verilecek ve üye ülkelerde özel bilgilendirme toplantıları düzenlenecek.
Eurovent Başkanı olarak yeniden seçilen Naci Şahin, Genel Kurul’un ardından şunları söyledi: “Bugün Eurovent Derneği için tarihi bir gün ve derneğimizin daha da gelişmesinde atılacak önemli bir adım. Uzun bir evrim sürecinden sonra, burada Braga’da yeni bir üyelik yapısını onayladık. Yönetim Kurulumuzu genişlettik, yeniledik ve çeşitlendirdik. Avrupa HVACR endüstrisinin Birliğini ve sesini uluslararası ölçekte güçlendirmede kararlı adımlar attık. Yönetim Kurulu üyelerimle birlikte, küresel ortaklıkları güçlendirirken, Avrupa endüstri ideallerimizi temsil etmekte sabırsızlanıyorum.”
Gelecek Genel Kurul, Eurovent’in Alman Üye Derneği VDMA’nın ev sahipliğinde, 27- 29 Mayıs 2020 tarihleri arasında Hamburg’ta (Almanya) yapılacak.