Header Reklam
Header Reklam

Eurovent Başkanı Naci Şahin Yeni Yıl Mesajı Yayınladı

21 Aralık 2020 Dergi: Ocak-2021
Eurovent Başkanı Naci Şahin Yeni Yıl Mesajı Yayınladı

Eurovent Başkanı Naci Şahin, yeni yıl dileklerini sunarak kısa bir değerlendirmede bulunduğu mesajında özetle şunları söyledi: “Kuşaklar boyu hatırlanacak, unutulmaz bir yılı geride bırakıyoruz. Yıl, EuroShop sırasında Ticari Soğutma Ekipmanları için Avrupa Çevre Dostu Tasarım ve Enerji Etiketleme Yönetmelikleri hakkında başarılı bir Eurovent semineri de dahil olmak üzere birçok sergi ve etkinlikle harika bir başlangıç yaptı. Sonra aniden salgın dünyayı kasıp kavurdu ve durdurdu. Yaşamlarımız ve işletmelerimiz, COVID-19 krizinden önemli ve kalıcı şekillerde etkilendi. Bu tür gidişatın bozulduğu, kesintiye uğradığı zamanlarda, güçlü liderlik her zamankinden daha önemlidir ve sektörümüz bu konuda dayanıklılığını göstermiştir.
Bu zor zamanlarda Eurovent ve alt birimleri Eurovent Middle East, Eurovent Certita Certification ve Eurovent Market Intelligence, pazara süreklilik, öngörülebilirlik ve netlik sağlamaya çalıştı. Ortaklarımızla birlikte yürüttüğümüz çabalar sayesinde, örneğin, HVACR sektörünün, kısıtlandırma yasaklarını makul muafiyetlerle karşılayarak önemli bir endüstri olarak uluslararası tanınırlığını sağladık. Düzenlemelere uygunluğu kolaylaştırmak ve üyelerimizin yarının gereksinimlerine uyum sağlamasına yardımcı olmak için Avrupa ve küresel düzenleyici ortamları izlemeye devam ettik. Pazar bilgisi programlarımız, belirsizlik dönemlerinde pazar beklentileri hakkında doğru ve güvenilir bilgi sağlamak için her zamankinden daha önemliydi. Eurovent Market Intelligence, COVID-19'un Avrupa HVACR endüstrisi üzerindeki etkisine tamamen odaklanan kapsamlı bir çalışma yayınladı.
Birkaç aydır evden çalışmaya hazır olmasına rağmen Eurovent, iki temel Ürün Grubu (Klimalar ve Sıvı Soğutucu Paketleri ile Isı Pompaları) çalışmalarını başarıyla yeniden başlattı. Ayrıca ilginin arttığı Çatı Tipi Ünitelere odaklanan tamamen yeni bir Ürün Grubu da çalışmalarına başladı. Toplamda, 8 yeni Başkan ve Başkan Yardımcısının seçildiği 58 Çalışma Grubu toplantısına ev sahipliği yaptık. Yöndeş Üyelik, geçen yıl 54'ten 79 üreticiye yükseldi. Kısıtlamaların Eurovent'i durdurmadığını söyleyebiliriz. Aksine, her zamankinden daha güçlü ilerliyoruz.
Bu, Genel Sekreterimiz ve Ekibinin yanı sıra, Ürün Gruplarımızdaki Başkanlar, Başkan Yardımcıları ve derneğimizin gelişmesi için gönüllü olarak fazladan yol kateden diğer birçok kendini adamış kişi olmasaydı mümkün olamazdı. Bu kişilere özel bir teşekkür sunarım.
Salgın er ya da geç hız kesecek ve hemen etkileri de azalacak. Ufukta yatan yeni zorluklara ve fırsatlara hazır olmamız gerekecek. Avrupa'da, Avrupa Birliği’nin 2050 yılına kadar iklim açısından nötr ilk kıta olma hedefini hesaba katmamız gerekecek. Tüm dünyada, İç Mekan Hava Kalitesi ve Enerji Verimliliği hiç bugün olduğundan daha önemli olmamıştı. Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler büyük aşılama kampanyalarına hazırlanırken, soğutmanın ve soğuk zincirin önemi de gündeme geldi. 2021 yeni bir başlangıç. Sektörü ortak hedeflerimize doğru birlikte ilerletelim. Ortak değerlerimiz ve küresel işbirliğimiz sayesinde, yeniliği teşvik edebilir, küresel oyun alanlarını engelsiz hale getirebilir, daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunabiliriz. Eurovent bir kez daha sizlere huzurlu bir tatil ve mutlu, başarılı bir yeni yıl diliyor.”