Header Reklam
Header Reklam

Eurovent 4/19 Yenilendi

05 Aralık 2015 Dergi: Aralık-2015
Eurovent 4/19 Yenilendi

Eurovent 4/19, endüstrinin de talepleri doğrultusunda, hava filtreleri konusunda kamu ihalelerinde, hava filtreleri sipariş taleplerinde yol gösterici olacak bir doküman.

Eurovent birliği tarafından hava filtreleri pazarının yaygın olarak tanıdığı ‘Eurovent 4/19 – 2015’in ikinci edisyonu yayınlandı. Eurovent’in 17 Kasım 2015 tarihli bülteninde söz konusu güncellemeye yer verildi. Doğru Uygulama Kodları, kamu ihalelerinde, hava filtreleri tekliflerinde, şartnamelerinde göz önüne alınması gereken pek çok önemli parametreyi içeriyor. Mevcut doküman, son teknik gelişmeleri, pazarın yeni gereksinimlerini karşılayacak biçimde güncellendi. Hava filtreleri, havalandırma cihazları için çok önemli bir komponenttir. Bir hava filtresinin fonksiyonları, havayı temizlemeye, temiz tutmaya yöneliktir. Klima santrallerini korur ve iç ortam hava kalitesi sağlar. Enerji tüketimini düşük seviyede tutabilmek için filtrelerin verimliliği göz ardı edilmemelidir. ‘Eurovent 4/19 – 2015’ en iyi hava filtresi seçimi, uygulaması, bakımı ve kullanımı için geniş ölçekli öngörüler sunuyor. Eurovent Hava Filtreleri Ürün Grubu Başkanı Jan Andersson’a göre, “Verimli bir partikül hava filtresinin doğru seçimi, iç hava kalitesi gereklerinin karşılanması ve düşük enerji tüketimi, hava filtrelerinin olması gereken doğru özelliklere sahip olması ve uygunluğunun onaylanması (validasyonu) büyük önem taşımaktadır”.   Eurovent 4/19 – 2015’i geliştiren Eurovent Hava Filtreleri Ürün Grubu, Avrupa’dan, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan 20’den fazla üreticiyi temsil etmektedir. Bu, temsil, EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) bölgesinin genel havalandırma ve hava filtreleri pazarının % 90’ına karşılık gelmektedir.

Buna paralel olarak, Eurovent’in bağımsız birimi Eurovent Certita Certification (ECC) Paris’te hava filtreleri için performans sertifikasyonu taslağı üzerine çalışıyor. Bu sertifikasyon programı, üçüncü-parti bağımsız laboratuvarları akredite eden ve filtre performanslarını doğrulayarak dünyada tek program. Yapılan test sonuçları kamuya açık ve ECC’s web sitesinde yayınlanıyor.