Header Reklam

ETNA Eğitim Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

02 Aralık 2020 Dergi: Aralık-2020
ETNA Eğitim Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

ETNA, COVID-19 salgını sürecinde çalışanlarına ve paydaşlarına yönelik olarak düzenlediği eğitim faaliyetlerini sanal ortama taşıdı. ETNA bu dönemde ayrıca MMO ile birlikte webinarlar da düzenledi.

Çalışanlarına ve paydaşlarına yönelik olarak düzenlediği eğitim faaliyetlerini sanal ortama taşıyan ETNA, Haziran-Kasım 2020 döneminde çalışanlarına 17 adet, paydaşlarına ise 1 adet genel ürün tanıtım, 11 adet ise firma bazlı özel online eğitim gerçekleştirdi.

Eğitimlerde pompa temel seçim kriterleri, pompaların negatif emiş koşullarında çalışması (NPSH), yeni ürünlere dair detaylı teknik bilgiler, frekans kontrollü sistemler ve özellikleri vb. hususlara odaklanıldı. 

ETNA’nın eğitim faaliyetlerinin bir diğer bileşeni ise sektör dernekleri ile birlikte gerçekleştirdiği webinarlar. Bu kapsamda Makine Mühendisleri Odası İstanbul şubesi (MMO) ev sahipliğinde 2 adet webinar gerçekleştirildi. MMO ile gerçekleştirilen ve sunumunu Pazarlama Müdürü Yüksek Makine Mühendisi Halil Kızılhan’ın yaptığı ilk webinarda; Avrupa Birliği’nin çevreye duyarlı tasarım – ecodesign(ErP) 2009/125/EC direktifi ve bu direktifin pompa sektörüne yansımaları, frekans kontrollü sistemlerin yaygınlaşmasının sebepleri ve bu sistemlerin enerji verimliliğine olan katkısına değinildi. 

Etna-Egemen-Odaman-webinarİkinci webinarda ise; Yangın Grubu Ürün Müdürü Makine Mühendisi Egemen Odaman, TS EN 12845, NFPA 20 yangın standartlarının temel kriterleri, her iki standardın ayrıştığı hususlar, UL&FM onaylarının neleri kapsadığı, Binaların Yangında Korunması Hakkında Yönetmelik hükümlerinin muhataplara yüklediği yükümlülüklere dair geniş bir çerçevede bilgilendirmede bulundu.

Tüm paydaşları ile tecrübe ve bilgi paylaşımını temel felsefe edinen ETNA, eğitim faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceğini açıkladı.