Header Reklam
Header Reklam

EthosEnergy, Gaz Türbini Rotorları için Endüstrideki İlk CO2 Değerlendirme Aracını Piyasaya Sürdü

03 Temmuz 2023 Dergi: Temmuz-2023
EthosEnergy, Gaz Türbini Rotorları için Endüstrideki İlk CO2 Değerlendirme Aracını Piyasaya Sürdü

Enerji ve endüstriyel sektörlerde dönel ekipmanlar için hizmetler ve çözümler konusunda uzman olan EthosEnergy, gaz türbini rotorları için endüstrinin ilk yaşam döngüsü değerlendirmesi (LCA) çözümünü piyasaya sürdü ve bu, çevresel etkinin tam görünürlüğünü ve CO2 emisyonlarında ölçülebilir bir azalmayı mümkün kılıyor.

Politecnico di Torino ve Politecnico di Milano ile ortaklaşa geliştirilen yeni CO2 değerlendirme aracı EcoView™ rotor yaşam döngüsünün her aşamasında kapsamlı çevresel bilgiler sağlar. Bu değerlendirmeler, yeni satın almaya kıyasla mevcut ekipmanın bakımının yapılmasıyla elde edilebilecek karbon ve finansal azalmaları sayısallaştırıyor.

EthosEnergy Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Massimo Valsania şunları söyledi: “Tüm yaşam döngüsü boyunca CO2 emisyonları ve bunlarla nasıl mücadele edileceği konusunda şeffaf bir görüşe sahip olmak, dünya enerji pazarında ve net sıfır karbon emisyonuna doğru ilerlemede kilit bir faktördür. EthosEnergy'nin uzman ekibi, dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin harekete geçmesi için emisyon ve bakım içgörüleri sağlayan öncü bir çözümü araştırmak ve keşfetmek için inisiyatif aldı, enerji operasyonları için olumlu bir değişiklik uyguluyor.

ESG raporlamasını ve uyumluluğunu etkinleştirerek, enerji endüstrisini adil bir enerji geçişi için destekliyoruz. Döngüsel ekonomide aktif bir rol oynamaktan, müşterilerimiz için cazip çözümler sunmaktan ve mevcut ekipmanın ömrünü sürdürülebilir bir şekilde uzatmak için daha genişleyen tedarik zincirinden gurur duyuyoruz.”

EcoView™ pilot çalışmasında yapılan araştırmalar, EthosEnergy'nin rotor ömrünü uzatma çözümleriyle birlikte LCA içgörülerinin uygulanmasıyla %40'a varan karbon emisyonu tasarrufu ve abiyotik tüketimin elde edilebileceğini göstermiştir.

Şirketin rotor ömrü uzatma çözümleri, orijinal ekipman üreticisinin (OEM) tavsiye ettiği kullanım ömrünü karşılamak veya aşmak için tasarlanmıştır.