EPEE Yıllık Olağan Genel Kurulu Yapıldı

25 Nis 2018

epee

EPEE (Avrupa Enerji ve Çevre Ortaklığı) Genel Kurulu’nda UTC-Carrier’den Juergen Goeller, gelecek iki yıl daha başkanlık görevi için yeniden seçildi. Yenilenen Yönetim Kurulu çalışmalarına devam edecek.

EPEE Çalışma Grupları da başkan ve başkan yardımcılarını seçti.

EPEE Genel Müdürü Andrea Voigt şu bilgileri verdi: “EPEE son derece yoğun ve bir o kadar başarılı on iki ayı geride bıraktı. Aramıza yeni katılan üyelerimiz; GREE, Krajowe Forum Chłodnictwa ve Daikin Refrigerants’a hoş geldin diyoruz. Avrupa ve dünya genelinde f-gaz, ısıtma ve soğutma, enerji verimliliği ve daha birçok konuda etkinlikler düzenledik ve derneğimizi Avrupa’da ve dünya genelinde sektörün öncü sesi olarak konumlandırdık.

EPEE'nin önümüzdeki yıl içinde gerçekleştireceği bir dizi etkinlik ve etkileyici proje, yine dikkatleri üzerinde toplayacak.

EPEE, AEE, ASERCOM ve EFCTC kuruluşlarıyla ortak bir iletişim kampanyası gerçekleştirecek. Bu çalışma ile F Gaz Yönetmeliğinin uygulanmasının önemine dikkat çekilecek. Bu çalışma kapsamında AB dillerine çevrilmiş bir broşür tasarlandı. Broşür içeriği, daha geniş bir kapsamla video olarak hazırlandı.

EPEE ayrıca, Birleşmiş Milletler Çevre Grubu ile HFC Outlook projesi kapsamındaki işbirliğini devam ettirerek, Kigali Revizyonunda belirtilen HFC azaltımı programına uyulması için gelişmekte olan ülkeleri destekleyecek bir modelleme aracı olarak çalışmalarını sürdürecek.

EPEE üyelerinin teknolojileri; hvac sistemlerinin iklim üzerindeki olumsuz etkilerini, enerji tüketimini azaltacak, enerji talebini kısıtlayacak ve Avrupa'daki enerji güvenliğini artıracak potansiyele sahiptir. Bu nedenle EPEE, binalarda enerji verimliliğinin üst düzeyde gerçekleşmesini sağlamak için Avrupa Binaların Enerji Performansı Direktifi, Enerji Verimliliği Direktifi ve Yenilenebilir Enerji Direktifi'nin devam eden revizyonlarına da katkı sağlıyor.

EPEE, kapsadığı ürün grupları için eko tasarım ve enerji etiketleme ölçümlerinin geliştirilmesi ve uygulanmasında aktif olarak yer almaktadır. Ev tipi klimalar ve alan ısıtıcıları için yönetmelikler şu anda gözden geçiriliyor ve EPEE, yeni geliştirilecek ürünlerde enerji verimliliğinin artırılması, yenilikçi ve rekabetçi olması, tüketiciler için maliyetlerin minimize edilmesi için çözüm ortakları ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor.”

EUREKA - EUREKA 2017'nin ikincisi, Aralık ayında Almanya'nın Berlin kentinde 100 civarında paydaşı, gelecek neslin beklentiler ve geleceğe dair görüşler üzerine interaktif tartışmaları için bir araya getirdi. Konferansa Hollanda, Almanya ve Danimarka'dan gelen bir grup öğrenci, sektör temsilcileri katıldı ve konferansın beyin fırtınası oturumlarına katkıda bulundu, tartışmalara farklı bir bakış açısı kazandı. Bir sonraki EUREKA etkinlikleri için hazırlıklarımız devam ediyor: Romanya'da Aralık 2018'de bir Roadshow etkinliği düzenlenecek ve bir sonraki EUREKA etkinliği Haziran 2019'da Belçika’da Bruges’de yapılacak.

 


Etiketler


Sektörle ilgili haber gönderin yayınlayalım.
Siz de 'nun bir parçası olun.
Haber gönder
Sektördeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız e-bültenimize abone olun.

sosyal medyada takip edin: