Header Reklam
Header Reklam

EPEE Yılın En Serin Gününü Kutladı ve Soğuk Zincir Hakkında Yeni Bir Video Yayınladı

27 Haziran 2020
EPEE Yılın En Serin Gününü Kutladı ve Soğuk Zincir Hakkında Yeni Bir Video Yayınladı

26 Haziran Dünya Soğutma Günü (WRD) için, Avrupa Enerji ve Çevre Ortaklığı EPEE, soğuk zincir ve soğutmanın hayatı nasıl sürdürdüğü hakkında #CountOnCooling video videosunu yayınladı.
Dünya Soğutma Günü, soğutma, iklimlendirme ve ısı pompası endüstrisinin ve teknolojilerinin modern yaşamda oynadığı önemli rol hakkında farkındalık ve anlayış yaratma amacına odaklıdır. Bu yıl özellikle soğuk zincire (# ColdChain4Life) adanmıştır. Soğuk zincir, dünyadaki üreticileri ve yetiştiricileri mutfaklarımızdaki buzdolabına taşır ve gıdadan çok daha fazlası için de gereklidir. Örneğin, aşılar tıp uzmanları tarafından kullanılıncaya kadar soğutulmalıdır ve kan nakli, organ bağışçısı nakli ve depolanması için gereklidir.
EPEE Genel Direktörü Andrea Voigt bu gün ile ilgili şunları söyledi: “Soğutma toplumumuzun belkemiğidir: Giderek daha fazla Avrupalı, şehirlerde yaşarken, sağlıklı, üretken ve konforlu yaşam ve çalışma ortamları, taze ve güvenli yiyecekler ve en iyi çözümleri sağlamak için soğutmaya güveniyoruz. Sektörümüz sağlığımız, üretkenliğimiz ve refahımız için soğutma çok önemlidir. Soğutma, ekonomimizin karbondan arındırılmasını desteklemek için de önemli bir rol oynayabilir.”
Dünya Soğutma Günü “Yaşam için Soğuk Zincir” kampanyasının organizatörleri BM Çevre Programı (UNEP), ASHRAE, Avrupa Enerji ve Çevre Ortaklığı (EPEE), Uluslararası Soğutma Enstitüsü (IIR), Küresel Gıda Soğuk Zincir Konseyi (GFCCC) ve WRD Sekreterliği'dir. Bu gün, Türkiye’de de SOSİAD aracılığı ile tüm dünyaya entegre kutlanmaktadır.