Header Reklam
Header Reklam

Enerjisa Üretim, Hassas Kontrollü Klima Tercihini Yaptı

25 Eylül 2020 Dergi: Ekim-2020
Enerjisa Üretim, Hassas Kontrollü Klima Tercihini Yaptı

Enerjisa Üretim iklimlendirme için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’ni tercih etti. Enerjisa Üretim’in Genel Müdürlük Binasında, İmbat hassas kontrollü klimalar ile ideal sıcaklık ve nem değerlerini sağlanacak.
Proje kapsamında Enerjisa Üretim Genel Müdürlük Binasında, ihtiyaç duyulan sıcaklık ve nem değerlerinin ideal düzeyde korunması için; 16 kW - 25 kW soğutma kapasitesi aralığında, buharlı nemlendiricili, asimetrik devreli, yüksek verimli, İmbat hassas sıcaklık ve nem kontrollü klima cihazları kullanıldı.
Hassas kontrollü klimalar; insan konforundan daha farklı tasarım ve hassas iklimlendirme kriterlerine ihtiyaç duyulan sanayi tesisleri, müzeler, laboratuvarlar, arşivler, bilgi işlem odaları, pano odaları ve veri merkezlerinde kullanılmaktadır. Günümüzde özellikle küresel salgın ile birlikte yaşanan hızlı dijital dönüşüm ile özellikle dijital veri depolama ihtiyacı da hızla artmaktadır. İmbat hassas kontrollü klimalar, sıcaklık ve nem kontrolünü yaz-kış, gece-gündüz sürekli, sabit ve hassas olarak sağlamak üzere soğutma, ısıtma, nemlendirme ve nem alma fonksiyonları ile kullanılacakları ortamın nem ve sıcaklık değerlerini, dar toleranslar içerisinde sağlamak üzere geliştirilmiştir. Standart olarak EC fanlı ve scroll kompresörlü olup hava veya su soğutmalı konderserli, üstten, önden veya alttan üfleme seçenekleriyle üretilebilmektedir. Asimetrik kompresör uygulamasıyla tam yükte ve kısmi yüklerde yüksek verime sahip olan cihazlarda DC inverter kompresör opsiyonu da bulunmaktadır. 
Soğutma kapasitesi 6 ila 220 kW aralığında, °C +/-1 ve % BN +/-2 toleranslarında, -30 °C ve +45 °C dış hava sıcaklık aralığında, 0,9-1 duyulur ısı oranları ile çalışan, internet üzerinden izlenebilme ve bina otomasyon sistemlerine bağlanabilme özelliklerine sahip İmbat hassas kontrollü klimalar, yüzde yüz yerli tasarım olması ile de değer taşımaktadır.
29 yıldır sektörün ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ürün tasarımlarına imza atan İmbat, Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırımla güvenilir ve verimli ürünlerle projelere fayda sunuyor. İlk kez 22 yıl önce hassas kontrollü klima üretimini gerçekleştiren İmbat, bugün Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 50’den fazla ülkeye, diğer ürünleri ile birlikte hassas kontrollü klima ihracatı gerçekleştiriyor.