Header Reklam
Header Reklam

Endüstriyel Tesislerde İmbat’ın Yenilikçi Cihazları Tercih Ediliyor

26 Ocak 2024 Dergi: Şubat-2024
Endüstriyel Tesislerde İmbat’ın Yenilikçi Cihazları Tercih Ediliyor

2004 yılından beri düzenli olarak Tübitak tarafından desteklenen Ar-Ge projeleri geliştiren İmbat tarafından pazara sunulan Free Cooling özellikli soğutma grupları, kompakt gövde yapısı ve yüksek enerji verimliliği ile endüstriyel tesislerde yüksek tercih oranı ile öne çıkıyor.  

2019 yılından beri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan onaylı sektöründeki 12 Ar-Ge merkezinden birine sahip olan İmbat, su ve hava soğutmalı chiller gruplarında scroll ve vidalı kompresör seçenekleri sunuyor.

Aynı soğutma devresinde, farklı güçlerdeki birden fazla kompresörün tandem olarak kullanıldığı teknoloji olan asimetrik kompresör uygulamasıyla İmbat soğutma gruplarında tam kapasite ile çalışma dışındaki kısmi yüklerde verim artıyor. Farklı güçteki kompresörlerin tek tek çalışmaları ile kompresörlerin devreye girip çıkma sayıları azalarak cihaz ömrü uzuyor. Ayrıca kompresör sayısından fazla kapasite kontrol kademesi ile yük değişimlerine en uygun cevap sağlanıyor.

İmbat Chiller Gruplarını yatırımları için en uygun çözüm olarak kabul eden referanslar arasında yurt içinde; Abalıoğlu Yağ İzmir Fabrikası, Yummy Meyve Suları, İstanbul Sütlü Tatlılar, Alsa Kimya ve Deskim Kimya, yurtdışında ise Artplast Factory, Orsk Engineering Plant, Generium Pharmaceutic, Balchug, PromsvyazBank, Bella Plant, Gosrezerv Warehouse, Beltelekom ve Skolkova Business School Facility bulunuyor.

İmbat, 1991 yılından bu yana iklimlendirme sektöründe hizmet veriyor.