Header Reklam

Endüstriyel Soğutmada Yeni ve Dinamik Bir Soluk: REFCOIL A.Ş.

04 Mayıs 2021 Dergi: Mayıs-2021
Endüstriyel Soğutmada Yeni ve Dinamik Bir Soluk: REFCOIL A.Ş.

Yaklaşık 20 yıldır makine mühendisi olarak çalışma hayatını sürdüren ve endüstriyel soğutma alanında önemli bir birikime sahip Ayk Serdar Didonyan, sektöre yeni ve dinamik bir soluk getirecek REFCOIL Isı Transfer Teknolojileri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’ni kurdu. 

Sektör STK’ları bünyesinde aldığı görevler ve sürdürdüğü projelerle de adından sıkça bahsettiren Didonyan yeni firmasıyla, bugüne kadar endüstriyel soğutmanın üretim kısmına odaklanan çalışmalarını danışmanlık ve dış ticaret alanına taşıyacak.

REFCOIL A.Ş., güçlü bir vizyon ile HVAC&R sektörüne açılacak, yarı mamul ithalatı ve nihai ürün ihracat işlemleri ile yerli üretime destek olacak.

Özellikle pandemi döneminde ihracat, tüm firmaların odaklandığı ana konulardan biri oldu. Tedarik zincirlerinin kırıldığı günümüzde Avrupa, Afrika, Rusya ve Ortadoğu’ya yakınlığı ile Türkiye belirgin bir avantaj kazandı. Ancak bu doğrultuda Türkiye HVAC&R üreticilerinin, ürünlerini yurtdışı pazarlara ulaştırmakta her geçen gün daha çok çaba harcaması gerekiyor. REFCOIL bu sürece destek olmayı, ülke ekonomisine katma değer sağlamayı hedefliyor.

ayk-serdar-didonyan-refcoilTüm sektör üreticilerine hem ithalat, ihracat, hem de danışmanlık konularında destek olacak REFCOIL A.Ş. kurucusu ve yöneticisi Ayk Serdar Didonyan konuya ilişkin şunları söylüyor: “İklimlendirme Meclisinin değerli çalışması ile güncellenen Sektör Strateji belgesinde de vurgulandığı üzere; ‘Kurumsal ol! Ar-Ge yap! İhracat yap!’ mottosunun yol göstericiliği ile uyumlu ve özellikle de ısı transfer bataryaları üretimi konusundaki yaklaşık 20 yıllık deneyimimiz ile REFCOIL A.Ş. olarak tüm paydaşlarla işbirlikleri geliştirmeye hazırız. Aynı zamanda muhtelif HVAC&R ürünlerinin ithalatı ve ihracatında sektör paydaşları ile işbirliği yapan şirketimiz, nitelikli ürün ihracatı ile ihracat fazlası veren bir İklimlendirme Sektörü için var gücüyle çalışacaktır.”

REFCOIL Isı Transfer Teknolojileri San. Tic. A.Ş.
Nisbetiye Mah. Gazi Güçnar Sok. No:4/2 Zincirlikuyu,
Beşiktaş / İstanbul
Tel: +90 212 267 00 05
Mob: +90 532 682 28 14
e-mail: sales@refcoil.com, aykd@refcoil.com 
web: www.refcoil.com
 Slider Altına