Header Reklam

Endress+Hauser, Analiz Uzmanlığını Bir Araya Getiriyor

07 Ocak 2022
Endress+Hauser, Analiz Uzmanlığını Bir Araya Getiriyor

1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Endress+Hauser yan kuruluşları SpectraSensors Inc. ve Kaiser Optical Systems Inc.’i, yeni bir şirket oluşturmak üzere birleştirdi. Lazer tabanlı ölçüm alanındaki uzmanlığı Endress+Hauser Optical Analysis Inc. adı altında toplayan şirket, laboratuvar ve süreç analizine daha güçlü odaklanacak.
Endress+Hauser, proses mühendisliği uygulamalarına gelişmiş analiz ve kalite ölçümleri getirerek, ürün ve süreç geliştirmeden üretime kadar müşterileri destekliyor. Grubun satışlarının yaklaşık dörtte birini analiz teknolojisi oluşturuyor.

Tek çatı altında konsolidasyon

Grubun lazer tabanlı ölçüm alanındaki uzmanlığını bir araya getirmek ve sürdürülebilir büyüme için bir temel oluşturmak amacıyla, Endress+Hauser Optical Analysis adı altında birleşen SpectraSensors ve Kaiser Optical Systems’in ikisi de uzun bir inovasyon geçmişine sahip ve optik analiz için pazar lideri ürün serileri sunuyor.
2012 ve 2013 yıllarında ABD merkezli bu iki şirketin satın alınmasıyla Endress+Hauser, yenilikçi teknolojileri bünyesine katmıştı. Grup, SpectraSensors'un ayarlanabilir diyot lazer absorpsiyon spektroskopisi (TDLAS) teknolojisi ile gaz analizindeki konumunu güçlendirdi. Raman spektroskopisinde dünya lideri olan Kaiser Optical Systems, aşı üretimi de dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalarda katı, sıvı ve gaz analizinde uzmanlığa sahip.

Laboratuvardan prosese teklifler

Endress+Hauser Yönetim Kurulu'nda analitik işlerden sorumlu Dr Manfred Jagiella; "Laboratuvar ve proses analizi portföyümüzü daha da geliştirmek ve genişletmek istiyoruz. Endress+Hauser Sıvı Analizi ve Analytik Jena yan kuruluşu ile birlikte Endress+Hauser Optical Analysis, Grubumuzun analiz stratejisinin önemli bir unsurunu oluşturuyor” diyor.
Yeni birimi yöneten Genel Müdür John Schnake, “Müşterilerimiz uygulamalarına elverişli, kullanımı kolay, sağlam ölçüm cihazları bekliyor. Lazer tabanlı ölçüm teknolojileri ile Endress+Hauser, endüstriyel müşterileri ürün ve süreç geliştirmeden kalite kontrol ve üretime kadar destekleyen, analiz için entegre bir ürün portföyü sunuyor” diyor.

Genel merkezi Ann Arbor, Michigan'da

Endress+Hauser Optical Analysis'in merkezi, Raman spektroskopik cihazlarının da geliştirilip üretildiği Michigan, Ann Arbor'da bulunuyor. TDLAS enstrümantasyonu, Rancho Cucamonga, California'da üretilmeye devam ediyor. Yaklaşık 200 çalışanı olan yeni şirket, Endress+Hauser Group'un tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olmaya devam edecek. Slider Altına