Header Reklam

En Çok Soğutma Grubu İhracatı Yapan Firma Oldu

14 Eylül 2021

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından düzenlenen, başarılı ihracatçıların ödüllendirildiği 2020 Yılı İhracatın Liderleri ödül töreninde Üntes 2020 yılında “En Çok Soğutma Grubu ve Sistemleri İhracatı Yapan Firma” kategorisinde 1.’lik ödülüne layık görüldü.

untes-odulYarım asrı aşkın tecrübesi ile Türkiye’de iklimlendirme sektörünün lider firmaları arasında yer alan Üntes, 5 kıtada 50’den fazla ülkeye direk ihracat yapıyor. Sri Lanka, Bangladeş, Güney Afrika Cumhuriyeti, Şili, Uruguay, Avustralya gibi uzak coğrafyalara da ihracat yapan Üntes 2021 yılında ihracatta yeni rekorlar kırarak başarısını yeni ödüller ile taçlandırmayı hedefliyor.

1.’lik ödülünü Üntes adına, TİM Başkanı İsmail Gülle ve İSİB Başkanı Mehmet Şanal’dan alan Üntes İhracat Direktörü Serkan Uzun “2020 yılında en çok soğutma grubu ihracatı yapan firma olduk. Soğutma grupları iklimlendirme sistemlerinin en önemli elementlerinden biri ve rekabet gerçekten çok zorluydu, diğer uluslararası markalarla rekabet edebilmek ancak yerli üretimi dünya sınıfında üretim ve test imkânları ile yaparsanız mümkün olabilirdi ve bunu başardık. 2021 yılı da pandeminin ve kısıtlı yatırımın etkisiyle geçiyor ancak yine de pazar payımızı artıracağımıza inanıyoruz. Türkiye’nin iklimlendirme üretim ve ihracatında en rekabetçi üslerden biri olabileceğini hem de bunu en katma değerli ürünlerle yapabileceğini biliyoruz. Hedefimiz Türkiye’nin dünyanın en rekabetçi HVAC-R merkezlerinden biri olmasına katkı sağlamak ve ülkemizin dünya pazarından daha fazla pay alabilmesini sağlamak” dedi.