Header Reklam

Emerson, Gıda Çölü'ne Yenilikçi ve Sürdürülebilir Soğutma Teknolojilerini Bağışladı

17 Mayıs 2021
Emerson, Gıda Çölü'ne Yenilikçi ve Sürdürülebilir Soğutma Teknolojilerini Bağışladı

Ohio Dayton’daki Gem City Market, Emerson’un Helix İnovasyon Merkezi’nde geliştirilen ileri soğutma teknolojisine sahip olacak.
Dayton şehir merkezindeki Gem City Market, ABD Tarım Bakanlığı Ekonomik Araştırma Servisi tarafından "Gıda Çölü" olarak tanımlanan, gıda güvensizliğini gidermeye yardımcı olmak için Dayton Vakfı Kooperatifi pazar girişimidir. Gıda çölleri, %20 veya daha fazla yoksulluk oranına sahip, bölge sakinlerinin üçte birinin veya daha fazlasının sağlıklı ve uygun fiyatlı gıda satan perakende satış noktalarından bir milden daha fazla uzağında yaşadığı bölgeler olarak tanımlanıyor. Bu marketler, düşük gelir seviyesine sahip halk için güvenilir ve uygun fiyatlı gıda ürünleri sunuyor.
Pazarda güvenli, yüksek kaliteli gıda temin etmeye yardımcı olmak için Emerson, Dayton'daki Emerson Helix İnovasyon Merkezi'nde ticari olarak geliştirilen ilk teknoloji olan; Copeland™ scroll booster soğutma sistemini Gem City’e bağışladı. 
Emerson’un scroll booster teknolojisi, Gem City'de düşük basınçlı, düşük küresel ısınma potansiyeli olan bir soğutucu akışkanı, büyük merkezi sistemlere sürdürülebilir bir alternatif olarak ortaya çıkmış; dağıtılmış bir soğutma mimarisi ile bir araya getiriyor.
Bu teknoloji, perakendecilerin sürdürülebilirlik hedeflerini karşılamak ve daha düşük küresel ısınma potansiyelli soğutucu akışkanlara geçiş yolunda yasal uyumluluk elde etmek için sektördeki zorluklarla mücadeleye yardımcı olacak. 
Emerson’un Ticari ve Konut Çözümleri Yöneticisi Jamie Froedge, " Gıda güvensizliğini ele almak için çalışmak Emerson’un şirketini güçlendiriyor. Dünyayı daha sağlıklı, daha güvenli, daha akıllı ve daha sürdürülebilir kılan yenilikleri teşvik ediyoruz. Bu teknolojiyi kullanmak ve bu öncü çözümü araştırıp geliştirdiğimiz Dayton'da bir topluluğun ihtiyacını karşılamaktan gurur duyuyoruz. Hizmet verdiğimiz endüstriler de, uzun süredir aynı yüksek performansı sunan çevreye duyarlı yaklaşımları benimsiyor. Bu yaratıcı mimari, perakendeciler için önemli bir etki yaratacak ve gelişmiş soğutma çözümlerini, sürdürülebilir seçimler yapmak isteyen küçük formatlı perakende mağazaları için daha erişilebilir hale getirecek" dedi.
Emerson’un, iş ortakları Hussmann ve Chemours ile birlikte, bu ortak girişimin hizmetine yaptığı bağışlar arasında; Emerson'dan montaj bileşenleri ile birlikte 10 düşük sıcaklık scroll booster sistemi, Hussmann'dan monte edilmiş soğutma sistemi ve Chemours'tan düşük GWP değerine sahip soğutucu akışkan Opteon™ XP10 (R-513A) yer alıyor.Slider Altına