Header Reklam

Emerson, Dünya Soğutma Günü için Bir Dizi Eğitici Kaynak Hazırladı

25 Haziran 2019 Dergi: Temmuz-2019
Emerson, Dünya Soğutma Günü için Bir Dizi Eğitici Kaynak Hazırladı

Bu yıl ilk kez kutlanan Dünya Soğutma Günü için Emerson (NYSE: EMR), 26 Haziran 2019 tarihinde modern yaşamda sürdürülebilir soğutma ve iklimlendirme teknolojilerinin oynadığı rolün farkındalığını artırmak için bir dizi eğitim kaynağı yayınlıyor.
Etkinliğinin resmi sponsorlarından olan Emerson, dünyanın dört bir yanından HVAC ve soğutma uzmanları ile birlikte, gıda ve ilaç tedarik zincirlerinin korunmasından sürdürülebilir şehirlere, yüksek performanslı binalara kadar tüm alanlarda, soğutmanın oynadığı önemli rolleri vurgulamak için yapılan çalışmalara katkı sağlıyor.
Şirket, özellikle sürdürülebilir soğutma konusuna büyük önem veriyor. Dünya genelinde BM taahhütleri ve düzenlemeleri, gıda perakendecileri ve diğer kuruluşların çevreye zarar veren hidroflorokarbonlardan (HFC'ler) aşamalı olarak çevre dostu alternatiflere geçişini hızlandırıyor. Emerson’un etkinlikleri arasında, Avrupa'da sürdürülebilir soğutma konusunda yeni bir video serisi ve Amerikan Isıtma, Soğutma ve Klima Mühendisleri Derneği (ASHRAE) ile ortaklaşa hazırlanan bir eğitim semineri bulunuyor.
Emerson Ticari ve Konut Çözümleri Entegre Çözümler Direktörü Eric Winandy, “Bu yıl ilki kutlanan Dünya Soğutma Gününe katılmaktan heyecan duyuyoruz. HFC'lerin azaltılması ve daha sürdürülebilir soğutma sistemlerine geçiş zorluğu, Avrupa'da çok önemli bir konudur ve bu günün, mevcut sürdürülebilir soğutma seçenekleri için farkındalığın yaygınlaşmasına yardımcı olacağını umuyoruz. Özellikle soğutmanın, tartışmasız en kritik alanlarından biri olan gıda perakendecileri için farkındalığın artması gerekiyor” dedi.

Sürdürülebilir Soğutma Üzerine Video Serisi
Emerson, gıda perakendecileri ve diğer kuruluşların mevcut en yeni düzenlemeleri ve sürdürülebilir soğutma sistemlerini anlamalarına yardımcı olmak için dört bölümden oluşan yeni bir video serisi hazırladı. Eğitim serisinin ilk bölümü olan “Perakendecilerin neden daha sürdürülebilir soğutmaya geçmeleri gerekiyor?” videosu Youtube'da yayına alındı.
Video serisinin kapsadığı diğer konular; Propan ve CO2 gibi doğal ve düşük küresel ısınma potansiyelli (GWP) soğutkanların HFC'lerin ideal alternatifleri olduğu; Uygulanabilir farklı sürdürülebilir soğutma sistemi mimarilerine genel bakış ve soğutma güvenliği. Üç video da, Emerson Ticari ve Konut Çözümleri YouTube kanalında önümüzdeki aylarda yayına alınacak.

Web Semineri
ABD'de, Sistem İnovasyon Merkezi ve Emerson Sürdürülebilir Ticari ve Konutsal Çözümler Departmanı Başkan Yardımcısı Dr. Rajendran, soğutucu akışkanların sorumlu kullanımı hakkında 90 dakikalık bir web semineri verecek. “Yaşam İçin Soğutucular: Soğutucular Modern Yaşamı Nasıl Etkiliyor?” başlıklı ASHRAE ile ortak verilecek web semineri kaydına https://bit.ly/2ZAWJKU  adresinden ulaşılabilir. Slider Altına