Header Reklam

Emerson, Carrier Alliance'a Katılıyor

15 Mart 2021

Emerson, ABD menşeili klima ve soğutma şirketi Carrier ile uzun vadeli stratejik bir anlaşma imzalıyor.
Emerson, Carrier Alliance'a katılarak, kompresörler, valfler ve sensörler gibi klima ve soğuk zincir komponentleri ile çeşitli Carrier ürünlerine yazılım ve teknolojiler sağlamaya devam edecek.
Carrier’ın operasyonlardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Rishi Grover, "Bu anlaşma, Emerson ile uzun süredir devam eden ilişkimizi geliştiriyor ve nihayetinde hizmet verdiğimiz sektörlere ve müşterilere fayda sağlayacak. Şirketlerimiz, teknoloji ve yeniliğe yorulmak bilmeyen gayretiyle bir odağı paylaşıyor ve Emerson'u Alliance programına davet ederek, işbirliğine dayalı tasarım çabalarımızı genişletecek, böylelikle müşterilerimize gelişmiş veri analitiği ve en yeni çözümleri sunmak için daha iyi bir konumda olacağız" diyor.
Carrier, Emerson’un Copeland kompresörleri, White-Rodgers valfleri, kontrolleri ve termostatları ve ürünlerindeki Therm-O-Disc sensörleri için uzun vadeli bir müşteri olmuştur. Özellikle, Copeland kompresörleri, Carrier’ın ürün portföyünün ayrılmaz bir parçasıdır ve Carrier’ın 2023’ten itibaren daha yüksek SEER derecelendirme gereksinimlerini karşılama veya aşma hedefinin kritik bir bileşeni olarak görülmektedir.
İlk olarak geçen yıl duyurulan Carrier Alliance programı, 600 milyon dolarlık planlanan maliyet tasarrufunun bir parçası olarak ABD’li üreticinin tedarik zincirini optimize etmeyi amaçlıyor. Carrier daha önce programın "tedarikçilerle stratejik ilişkileri hem güçlendireceğini hem de uzun vadeye taşıyacağını, Carrier ve ana tedarikçileri için netlik, güvenlik ve büyüme fırsatları sağlayacağını" belirtmişti.