Emerson, 7AC Technologies'in Satın Almasını Tamamladı

26 Kasım 2020 Dergi:

Emerson, 7AC Technologies, Inc.'nin satın alımını tamamladığını duyurdu. 7AC, enerji tasarrufu ve sürdürülebilir hava yönetimi sağlayan, iklimlendirme teknolojisine yeni, inovatif bir yaklaşım sunan bir teknoloji “start-up”ıdır. Bu satın alma, Emerson’un müşterilerinin daha iyi hava yönetimi yoluyla sürdürülebilirlik hedeflerini ilerletmelerine yardımcı olacak.
Gelişmiş ısıtma ve soğutma teknolojileri liderlerinden Emerson, ticari bina sahipleri ve perakendeciler gibi müşterilerin tek bir adımda istenen bağıl nem ve sıcaklığı elde etmesini sağlayan yeni bir teknolojiyi ticarileştirmek için 7AC ile işbirliği yapıyor. Membran bazlı likit desikkant teknolojisi esnektir, tamamen modülerdir ve çeşitli uygulamalar için uygundur. 
Emerson Ticari ve Konut Çözümleri Başkanı Jamie Froedge, “Sıvı desikkant-kurutucu teknolojisi ile 7AC, sınıfının en iyisi ürünlerden daha iyi enerji verimliliği ve hava kalitesi sunan tek adımlı bir çözüm sağlıyor. Müşteri ihtiyaçlarına, endüstri yönetmeliklerine ve yeni bina kurallarına yanıt olarak, ticari bina sahipleri bu teknolojiden nemi, sıcaklığı, saflığı ile birlikte hava dağıtımını kolayca yönetmek için kullanabilir" dedi.
Ticari hava yönetimi, yüksek büyüme ve çözüm fırsatları sunan bir pazardır. Emerson’un; sektör lideri Copeland™ scroll kompresörlerden, ödüllü termostatlar da dahil olmak üzere Sensi™ akıllı ev yöneticilerine kadar uzanan geniş ürün yelpazesine, konfor koşullarını korurken enerji verimliliğini artıran 7AC çözümleri ekleniyor. 
7AC'nin genel merkezi Beverly, MA'dadır.
HVAC endüstrisini dönüştürebilecek bir dönüm noktası 
7AC teknolojisine sahip sistemler üstün iç mekan konforu sağlayabilir ve HVAC enerji tüketiminde %50'ye kadar tasarruf sağlayabilir.
Patent tescilli membran modülleri kullanan 7AC, bağımsız bir sistemde likit desikkant-kurutucu kullanmanın bir yolunu geliştiren ilk şirkettir. 7AC'nin geliştirdiği "tek aşamalı" bir soğutma ve nem alma işlemi; buhar sıkıştırmasının aşırı soğutulmasını, katı kurutucular için söz konusu olabilecek ısınmayı ve geleneksel sıvı kurutucu yaklaşımlarının korozyon zorluklarını önler.
Olağanüstü Verimlilikle Dış Havayı Yönetmek Mümkün
Geleneksel buhar sıkıştırma sistemlerinin nemi gidermek için dışarıdaki havayı aşırı soğutması gerekir ve bu da muazzam verimsizliğe yol açar. 7AC, nemi gidermek için dış havayı aşırı soğutma ihtiyacını ortadan kaldıran tek adımlı bir likit desikkant yaklaşımı kullanır.
Desikkant Kullanan En Verimli Sistem
Kurutucu maddeler, havadaki nemi verimli bir şekilde gideren ve mevcut sistemlerde kullanılan aşırı soğutma ihtiyacını ortadan kaldıran malzemelerdir (genellikle tuz). Bununla birlikte, maksimum verimlilik için, korozyon problemleri olmadan sıvı kurutucuları klima sistemlerine dahil etmenin bir zorluk olduğu biliniyor. Altmış küresel patente sahip 7AC, tek bir adımda dış havanın nemini almak ve soğutmak için üç yönlü hava, su ve tuz yoluna sahip bir modüler sistemi geliştirerek bu sorunu çözdü. Bu modüller, ekipman paketlerine kolayca dahil edilebilir.
HFC'ler kullanım dışı bırakıldıkça ve daha az verimli soğutucu akışkanlarla değiştirildikçe, 7AC sisteminin yarattığı verimlilik kazanımları daha da önemli olacak. Bugünün teknolojisine benzer bir fiyat noktasında, yüzde kırk ila seksen arasında verimlilik kazançları sayesinde soğutma, havalandırma ekipmanları, enerji tasarrufu açısından 7AC'yi sistemlerine dahil etmek isteyecek.